Režisérovi Jakubiskovi transplantovali srdce

Jakubisko
Slovenský filmový režisér Juraj Jakubisko a jeho manželka Deana Horváthová-Jakubisková. Art Film Fest, Trenčianske Teplice, 24. jún 2011. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 14. mája (WEBNOVINY) – Stav slovenského režiséra Juraja Jakubiska, ktorý v piatok v pražskom Inštitúte klinickej a experimentálnej medicíny (IKEM) podstúpil transplantáciu srdca, sa neustále zlepšuje. Pre Revue iDNES.cz to potvrdila jeho manželka Deana Horváthová-Jakubisková, ktorá ho denne v nemocnici navštevuje.

„Jurajko podstúpil operáciu srdiečka. Cíti sa dobre, v rámci možností, ako sa môže po takej ťažkej operácii cítiť. Lekári ale hovoria, že všetko postupuje, tak ako má, bolo to bez komplikácií a vyzerá to zatiaľ veľmi veľmi dobre. Teším sa, že je všetko v poriadku, že to dobre dopadlo a že sa lekári rozhodli správne,“ uviedla herečka a producentka, podľa ktorej sa režisér už čoskoro vráti aj k práci.

„Keď Pán Boh vypočul naše modlitby a nechal nám ho tu, tak s ním má určite nejaké plány. Myslím, že do práce nastúpi v priebehu dvoch alebo troch mesiacov. Toľko by mala trvať základná rekonvalescencia. Je úžasné, že je veda v takom štádiu, že sa vek predlžuje nielen štýlom života, ale aj takýmto spôsobom a ľudia sa môžu tešiť na kvalitnú budúcnosť,“ dodala Horváthová-Jakubisková.

Režiséra snímok Tisícročná včela (1983), Perinbaba (1985), Sedím na konári a je mi dobre (1989) či Bathory (2008) pravdepodobne operoval prednosta kardiocentra IKEM Jan Pirk, pričom Jakubisko bol zrejme najstarším človekom, ktorému v Česku transplantovali srdce.

„Môžem potvrdiť len to, že u nás pán Jakubisko v piatok absolvoval operáciu srdca a úspešne sa zotavuje. Pacient teraz zo všetkého najviac potrebuje pokoj,“ uviedol v nedeľu Pirk, podľa ktorého sa 74-ročný Jakubisko v IKEM pre zlyhávajúce srdce liečil niekoľko ráz.

Informácie o Jakubiskových zdravotných problémoch sa objavili už vlani, on i jeho manželka Deana sa však otázkam bránia.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Deana Horváthová-JakubiskováJuraj Jakubisko