Rezort hospodárstva chce zlepšiť postavenie Slovenska v medzinárodných rebríčkoch podnikania

Global corporation online videoconference in meeting room with diverse people sitting in modern office and multicultural multiethnic colleagues on big screen monitor. Business technologies concept.
Rezort hospodárstva zapracuje pripomienky do tzv. cestovnej mapy. Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Slovensko sa v medzinárodných rebríčkoch podnikania umiestňuje prevažne na nižších, horších pozíciách a absenciou výraznejších reforiem pozične stagnuje až sa prepadá. Zmeniť by to mohli opatrenia navrhnuté v tzv. cestovnej mape, ktoré v stredu vzala na vedomie vláda.

Ich realizáciou by sa pritom podľa Ministerstva hospodárstva SR malo zabezpečiť lepšie postavenie našej krajiny v medzinárodných rebríčkoch, a teda aj zvýšenie kreditu Slovenska v medzinárodnom ekonomickom porovnaní.

Celkovo ide o 43 návrhov, ktoré rezort hospodárstva vybral zo 70 návrhov zaslaných od oslovených ministerstiev a úradov. Ide napríklad o modernizáciu zastaranej a vybudovanie novej letiskovej infraštruktúry, zjednodušenie zamestnávania štátnych príslušníkov z tretích krajín či zvýšenie výdavkov na výskum a vyvoj v podnikateľskej sfére.

Termíny plnenia sú nastavené na roky 2022 a 2023, ich vplyv sa vsak podľa ministerstva odzrkadli minimalne s dvoj až štvorročným oneskorením.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR