Ric Ocasek zomrel v dôsledku ochorenia srdca, podľa jeho manželky sa zotavoval po operácii

Ric Ocasek
Zosnulá americký hudobník Ric Ocasek. Foto: SITA/AP

Americký hudobník Ric Ocasek zomrel v dôsledku ochorenia srdca zhoršeného emfyzémom. Informoval o tom súdny lekár z New Yorku. Manželka zosnulého niekdajšieho lídra už nefungujúcej kapely The Cars, modelka Pavlína Pořízková, na službe Instagram uviedla, že jej 75-ročný manžel sa zotavoval po operácii, pričom sa cítil dobre.

Neuviedla však, akú operáciu podstúpil. Dohliadali na neho ich dvaja synovia. Päťdesiatštyriročná rodáčka z Prostějova tiež potvrdila, že manželovi v nedeľu ráno priniesla kávu a zistila, že „počas noci v pokoji navždy odišiel“. Pořízková vlani oznámila, že sa s muzikantom rozišla.

Richard Theodore Otcasek sa narodil 23. marca 1944 v Baltimore v Marylande. V roku 1976 založil kapelu The Cars, ktorá vydala sedem albumov. Pôsobili v nej aj Elliot Easton, Greg Hawkes, David Robinson a Benjamin Orr, ktorý zomrel v októbri 2000.

Na konte majú hity ako Just What I Needed, Good Times Roll, My Best Friend’s Girl, You Might Think, Drive alebo Magic. Formácia v roku 1988 ukončila činnosť, ktorú obnovila v období 2010 až 2011 a následne sa opäť odmlčala. Minulý rok sa žijúci členovia ukázali na uvedení skupiny do Rock’n’rollovej siene slávy.

Ocasek vydal aj sedem sólových albumov a venoval sa tiež produkcii nahrávok interpretov ako Weezer, Bad Religion, Suicide, No Doubt alebo The Cribs. Bol tri razy ženatý, pričom z každého manželstva mal dvoch synov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ric Ocasek