Richard Müller dostal cenu Identifikačný kód Slovenska

Richard Müller
Richard Müller dostal cenu Identifikačný kód Slovenska. Foto: René Miko

BRATISLAVA 5. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský spevák Richard Müller dostal v sobotu na Bratislavskom hrade ocenenie Identifikačný kód Slovenska, ktoré udeľuje občianske združenie Artem predstaviteľom literatúry, výtvarného umenia, operného spevu a populárnej hudby.

Tento rok túto cenu okrem Müllera získali napríklad aj česká herečka Květa Fialová, slovenská herečka Soňa Valentová, herci Juraj Kukura a Štefan Kvietik alebo výtvarníci Vladimír Popovič a Viktor Frešo. Agentúru SITA o tom informovala Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

„Každé ocenenie má svoju veľkú hodnotu a je veľmi príjemné. Každý, kto tvrdí, že pre neho nič neznamená, tak klame. Cena je výsledok toho, že to, čo robím, si niekto všimol. A nielen, že sa mu to páči, ale dokonca to posunie do štádia ocenenia,“ uviedol Müller.

„Richardovu hudbu a spev radi počúvajú najmladší, znalci aj väčšina. Lebo sa dá počúvať stále. Je pestrá, úprimná i náročná. Prelietava vzduchom ako perfektne prepracovaná hudobná konštrukcia s mimoriadne dobrými, filozofickými a citovými textami. Spevákov hlas je čistý a originálny. Zodpovedá vysokým štandardom svetového umenia. Richard je tou pravou hviezdou, charakteristickou a charakternou. Preto bude mať veľké obecenstvo navždy. A ono ho bude stále milovať,“ vyhlásil na adresu speváka Ľuboslav Moza z občianskeho združenia Artem.

Obrazom: Spevák Richard Müller pri prevzatí ceny Identifikačný kód Slovenska

Richard Müller, ktorý je na scéne už viac ako 25 rokov, počas kariéry spolupracoval s Andrejom Šebanom, Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom.

Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Nebude to ľahké, Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Rieka, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc alebo V tom istom meste.

Jeho zatiaľ posledným albumom je nahrávka Ešte (2011), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval najmä s Ivanom Táslerom. Dvojica Müller – Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch.

Predtým hudobníci spolupracovali na albume 01 (2001). V súčasnosti Müller pracuje na projekte Hlasy, ktorý okrem neho tvorí vokálna skupina Fragile. Na jeseň tento projekt predstaví aj na česko-slovenskom turné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj KukuraKvěta FialováRichard Müller