Richard Pánik poslal Norfolk do finále Východnej konferencie

Bez názvu
Richard Pánik Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

SCOPE 12. mája (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Richard Pánik rozhodol presným zásahom v predĺžení o víťazstve Norfolk Admirals do finále Východnej konferencie zámorskej AHL.

Norfolk zdolal v šiestom zápase semifinále Connecticut 2:1 a celú sériu vyhral 4:2.

Pre Pánika to bolo prvé striedanie po zranení, ktoré utrpel po zásahu pukom do tváre v tretej tretine.

Po stretnutí ho vyhlásili za jeho prvú hviezdu. Pánik strelil v play-off zatiaľ 2 góly. Druhou hviezdou sa stal ďalší Slovák v tíme Admirals Jaroslav Janus, ktorý mal v bránke 30 úspešných zákrokov.

Po prehre sa sezóna skončila pre Marka Hrívika z Connecticutu, ktorý do tímu prišiel v závere základnej časti. V 9 duelovch play-off strelil 20-ročný Žilinčan 5 gólov a pridal 4 asistencie.

Norfolk bude hrať o konferenčný titul proti jednému z dvojice St. John – Wilkes-Barre/Scranton.