Richter ostáva generálnym manažérom Smeru-SD, na zasadnutí predsedníctva chýbal Fico

Ján Richter
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – V Smere-SD zatiaľ Jána Richtera na poste generálneho manažéra strany nevymenili. Na pondelkovom rokovaní predsedníctva sa o možnom nástupcovi Richtera nehovorilo.

Možný nástupca Kéry

Predsedníctvo Smeru sa pondelok konalo bez straníckeho šéfa Roberta Fica. V médiách sa spomínal ako Richterov nástupca poslanec parlamentu Marián Kéry. Podľa informácií agentúry SITA však s jeho nomináciou nesúhlasia niektorí čelní predstavitelia strany.

Predsedníctvo Smeru-SD dnes schválilo výmeny troch predsedov krajských organizácií. Jannu Laššákovú, ktorá sa stala v decembri ústavnou sudkyňou, v Banskej Bystrici vo funkcii vystriedala jej menovkyňa Ľubica Laššáková. Ide o menovkyne, ale nie o príbuzné.

Zmajkovičová skončila

Ako predsedníčka kraja v Trnave skončila Renáta Zmajkovičová, ktorá od roku 2016 nebola ani poslankyňou NR SR. Nahradil ju poslanec NR SR Augustín Hambálek. Po neúspešných regionálnych voľbách v Prešovskom kraji skončil ako krajský šéf Stanislav Kubánek. Nahradil ho primátor mesta Lipany Vladimír Jánošík.

Predsedníctvo Smeru-SD zatiaľ nerozhodlo o novom krajskom predsedovi v Košickom kraji. Funkcia sa uvoľnila, pretože na decembrovom sneme bol doterajší krajský šéf Richard Raši zvolený za podpredsedu strany. Predsedníctvo tiež rozhodlo o výmenách troch okresných predsedov. Ďalšie zmeny by malo odsúhlasiť na najbližšom rokovaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterĽubica LaššákováMarián KéryRenáta ZmajkovičováRichard RašiRobert FicoStanislav Kubánek
Firmy a inštitúcie SMER-SD