Rihanna a Nicki Minaj vedú na American Music Awards

Rihanna
Rihanna Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Barbadoská speváčka Rihanna a americká rapperka Nicki Minaj získali zhodne po štyri nominácie na American Music Awards.

Obidve majú šancu triumfovať v kategórii Najlepšia popová/rocková interpretka, kde sú okrem nich nominované aj Kelly Clarkson a Katy Perry.

Rihanna má okrem toho šancu na triumf aj v kategóriách Interpret roka, Najlepšia soulová/r’n’b speváčka a Najlepší soulový/r’n’b album (za nahrávku Talk That Talk).

Minaj zas môže získať ďalšie tri ceny v kategóriách Najlepší rapový/hip-hopový interpret, Najlepší popový/rockový album (Pink Friday: Roman Reloaded) a Najlepší rapový/hip-hopový album (Pink Friday: Roman Reloaded).

Po tri nominácie získali kanadský spevák Justin Bieber a britsko-írska skupina One Direction.

Bieber je spolu s Rihannou, Drakeom, Maroon 5 a Katy Perry nominovaný v hlavnej kategórii Interpret roka, okrem toho sa môže stať najlepším popovým/rockovým interpretom a jeho štúdiovka Believe najlepším popovým/rockovým albumom.

Obrazom: Barbadoská speváčka Rihanna je nominovaná na American Music Awards

Obrazom: Extravagantná rapperka Nicki Minaj

One Direction spolu s J. Coleom, Fun, Gotyem a Carly Rae Jepsen zabojujú o víťazstvo v kategórii Nováčik roka, okrem toho môžu triumfovať aj medzi popovými/rockovými skupinami a s nahrávkou Up All Night medzi popovými/rockovými albumami. Odovzdávanie American Music Awards sa uskutoční 18. novembra v Los Angeles.

Rihanna – Rude Boy

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carly Rae JepsenJustin BieberKaty PerryKelly ClarksonNicki MinajRihanna