Rivali ponúkli klubu Chapecoense svojich hráčov

Chapecoense
Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 30. novembra (WebNoviny.sk) – Tri popredné brazílske futbalové kluby vyhlásili, že ponúknu Chapecoense svojich hráčov po tom, ako spomenutý účastník tamojšej najvyššej súťaže prišiel pri pondelkovom leteckom nešťastí o takmer celé mužstvo.

Pri havárii lietadla neďaleko kolumbijského Medellína prišlo o život až 75 ľudí. Na palube bolo 22 hráčov tímu Chapecoense, realizačný tím a vedenie mužstva, ako aj dve desiatky novinárov, ktorí mali informovať o finálovom zápase Juhoamerického pohára (Copa Sudamericana) proti tímu Atlético Nacional.

Medzi tými, čo prežili, je šesť ľudí. Trio futbalistov: obrancovia Alan Ruschel a Hélio Hermito Zampier Neto a brankár Jackson Follmann. Iný gólman Marcos Danilo skonal v nemocnici. Ďalší traja preživší sú novinár Rafael Valmorbida a členovia posádky Ximena Suárezová a Erwin Tumiri.

Kluby Flamengo Rio de Janeiro, čerstvý brazílsky majster Palmeiras aj FC Sao Paulo podali ligovému súperovi v núdzi pomocnú ruku. Predstavitelia uvedených klubov ponúkli Chapecoense možnosť hosťovania viacerých hráčov. Chapecoense má momentálne k dispozícii iba 12 hráčov vrátane troch, ktorí prežili pondelkovú haváriu. FC Sao Paulo zároveň vyzval, aby bolo Chapecoense v najbližších troch ročníkoch najvyššej brazílskej súťaže uchránené od zostupu a dostalo tak čas potrebný na obnovu klubu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom