Rivalita Realu a Barcy môže poškodiť Španielom, tvrdí Cruyff

Futbal
Tréning španielskych futbalistov. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 8. júna (WEBNOVINY) – Holandský futbalový tréner Johan Cruyff sa domnieva, že „skupinkovanie“ madridských a barcelonských hráčov v španielskej reprezentácii môže „La Furia Roja“ výrazne uškodiť na európskom šampionáte v Poľsku a na Ukrajine (8. júna – 1. júla 2012). Jeho slová citoval holandský denník De Telegraaf.

Holanďan sa domnieva, že José Mourinho „vrazil klin“ medzi hráčov najväčších španielskych rivalov. Cruyff tvrdí, že odkedy je Portugalčan trénerom madridského Realu, medzi hráčmi i realizačnými tímami obidvoch táborov vládne napätie.

„Španieli majú vynikajúce mužstvo, ale Vicente del Bosque má plné ruky práce s ukočírovaním hráčov, ktorí pod vplyvom Josého Mourinha nemajú ideálne vzťahy,“ povedal holandskému denníku bývalý tréner a hráč Barcelony. „Šampionát má viacero favoritov. Zažívame časy, v ktorých individuálne kvality futbalistov neprezrádzajú nič o skutočnej sile tímu,“ myslí si Cruyff.

Šesťdesiatpäťročný rodák z Amsterdamu vyslovil názor, že v B-skupine kontinentálneho šampionátu figurujú štyri vyrovnané tímy a nikto vopred nevie, ktoré z nich postúpia do štvrťfinále. „Nemci sú, samozrejme, veľmi dobrí. Môžu síce prehrať v skupine počas hľadania ideálnej zostavy, ale to nič neznamená. Sú nebezpeční. V súčasnosti treba počítať aj s Dánmi, aj tí majú na postup,“ analyzoval Johan Cruyff.

Holanďania vstúpia do turnaja práve zápasom s Dánmi v sobotu 9. júna o 18.00 h. Zápas povedie trojica slovinských rozhodcov na čele s Damirom Skominom. Náhradným rozhodcom bude Slovák Roman Slyško.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Johan CruyffJosé MourinhoRoman SlyškoVicente del Bosque
Firmy a inštitúcie FC BarcelonaReal MadridŠpanielska futbalová reprezentácia