Robbie Williams vydá na budúci rok nový sólový album

Robbie Williams
Robbie Williams Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Britský spevák Robbie Williams oznámil, že na budúci rok na jeseň chce vydať svoj deviaty sólový album. Štúdiovka vyjde prostredníctvom vydavateľstva Universal Music, s ktorým spevák nedávno uzavrel kontrakt po odchode od EMI.

Williams na novej nahrávke v súčasnosti pracuje vo svojom štúdiu v Los Angeles. Žiadne detaily o albume nie sú zatiaľ známe, k novým skladbám sa však vyjadril prezident britskej pobočky Universal Music David Joseph. „Po tom, ako som mal možnosť počuť niektoré skladby, nemám pochýb, že Robbie je momentálne kreatívne na vrchole. Staneme sa svedkami niečoho veľmi výnimočného,“ uviedol Joseph.

Správy o Williamsovej novej sólovke sa objavili len krátko po tom, čo jeho skupina Take That oznámila, že si plánuje dať dvojročnú pauzu od spoločnej tvorby. Podľa Sunday Mirror po vyčerpávajúcom koncertnom turné Progress Live sa pätica, ktorú tvoria Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange, Mark Owen a Robbie Williams, rozhodla si chvíľu oddýchnuť. Ako noviny uviedli, k tomuto rozhodnutiu mohli speváci dospieť aj v súvislosti s narastajúcim napätím v skupine. Williams opustil Take That už v roku 1995, aby sa mohol venovať sólovej kariére. Následne vydal osem štúdiových albumov, pričom sedem z nich dobylo britský albumový rebríček a ôsmy sa umiestnil na druhej priečke. K jeho najznámejším hitom patria skladby Angels, Feel, Come Undone, Let Me Entertain You, Millennium, Rock DJ, Radio či Bodies.

Informácie zverejnili webstránky www.bbc.co.uk a www.nme.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gary BarlowMark OwenRobbie Williams