Robert Fico ako prvý slovenský premiér navštívi Albánsko

Fico
Predseda vlády SR Robert Fico počas stretnutia predstaviteľov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v priestoroch maďarského zastúpenia pri EÚ v Bruseli. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) – Z trojice slovenských najvyšších ústavných činiteľov zatiaľ Albánsko žiadny nenavštívil. Prvým bude v piatok premiér Robert Fico, ktorý príde do Tirany.

Fico spoločne s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom uskutoční v piatok oficiálne návštevy Srbskej republiky a Albánskej republiky.

Ako informoval Tlačový odbor úradu vlády, v metropolách oboch krajín – Belehrade a Tirane – sa stretnú s najvyššími ústavnými činiteľmi, s ktorými budú rokovať o možnosti posilnenia vzájomnej bilaterálnej spolupráce, rozvíjaní obchodných kontaktov, ako aj o procese približovania sa Srbska a Albánska k Európskej únii.

Slovenská republika je pripravená i naďalej poskytovať krajinám západného Balkánu skúsenosti z prístupového procesu do EÚ a aktívne im pomáhať pri realizácii ich integračného úsilia.

Srbská republika začala oficiálne prístupové rozhovory s Európskou úniou tento v utorok. Albánska republika zatiaľ čaká na udelenie štatútu kandidátskej krajiny, jednou z možností je, že sa tak stane na tohtoročnom júnovom summite EÚ v Bruseli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico