Robert Fico sa správa ako Putinov agent, kritizuje SDKÚ

Fico putin
Zľava: Predseda vlády Robert Fico a prezident Ruskej Federácie Vladimir Putin. Foto: archívne, SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico podľa strany SDKÚ-DS zase nevynechal príležitosť, aby spochybnil potrebu tvrdého a jednotného postoja voči politike ruského prezidenta Vladimira Putina voči Ukrajine.

Fico sa správa opakovane ako ruský agent, konštatuje SDKÚ

„Ústup od sankcií v čase, keď sa Putin vysmieva svojou politikou porušovania medzinárodného práva celej Európe a svetu, by bola jeho víťazstvom,“ uviedla v stanovisku SDKÚ-DS. Premiér Fico v nedeľňajšej relácii RTVS O 5 minút 12 povedal, že by bolo možno dobré podporiť prímerie na Ukrajine zjemnením sankcií voči Rusku.

„Myslím si, že je čas, kedy by sme mohli na Európskej rade povedať, že poďme sa pozrieť na niektoré sankcie, či nepodporíme prímerie tým, že ich zjemníme alebo zmäkčíme,“ vyhlásil.

„Treba zopakovať, že Fico sa správa opakovane ako Putinov agent a nie ako predstaviteľ členskej krajiny EÚ a NATO,“ konštatuje SDKÚ-DS.

Fico posmeľuje agresora

Ospravedlňovanie a zľahčovanie agresie Ruska je podľa SDKÚ-DS posmelením agresora. Fico by sa mal podľa opozičnej strany snažiť zabezpečiť odškodnenie pre slovenské firmy, ktoré pre nevyhnutné sankcie stratili objednávky.

„V tomto smere ale nepodniká nič, na rozdiel od iných krajín EÚ. Vytvára to dojem, že sa snaží využiť tieto ťažkosti niektorých slovenských firiem na vytváranie negatívnych nálad voči EÚ a voči spoločným protiruským sankciám,“ dodáva SDKÚ-DS.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Fico v televíznej debate spomenul zoznam ľudí, ktorí nemôžu pre sankcie cestovať. „Na jednej strane hovoríme, že máme viesť dialóg s ruskou stranou, na druhej strane sme zakázali predsedovi ruského parlamentu Naryškinovi cestovať po Európe. Dialóg sa nedá viesť s ľuďmi, ktorí nemôžu cestovať,“ hovoril premiér. Podľa neho by bolo dobré urobiť aspoň niečo „symbolické“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana