Robert Plant ohúril na Colours of Ostrava hitmi Led Zeppelin

Colours of Ostrava
Spevák a gitarista zo skupiny Chinaski hral aj priamo v dave fanúšikov. Foto: Facebook.com/Colours of Ostrava

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) – Český festival Colours of Ostrava 2014 sa skončil. Multižánrové podujatie, ktoré sa konalo od 17. do 20. júla v areáli Dolních Vítkovic, sprevádzalo okrem teplého, slnečného počasia aj množstvo výborných koncertov.

Colours of Ostrava
Foto: SITA/Matyáš Theuer

Najväčšou hviezdou bol Robert Plant z Led Zeppelin

Jedným z najočakávanejších interpretov bol bývalý spevák už nefungujúcej britskej kapely Led Zeppelin Robert Plant, ktorý sa vrátil do Ostravy po ôsmich rokoch s kapelou The Sensational Space Shifters. Na sobotňajší koncert čakalo množstvo fanúšikov a fanúšičiek pred hlavným pódiom viac ako hodinu pred samotným vystúpením.

Šesťdesiatpäťročný spevák vyšiel na Česká spořitelna stage po tom, ako z reproduktorov odznela skladba Rumble formácie Link Wray and his Ray Men z roku 1958. Plant si získal nadšený dav hneď v úvode skladbou What Is And What Should Never Be, ktorú vydali Led Zeppelin na druhom počine Led Zeppelin II (1969).

Video: Pieseň Black Dog v podaní Roberta Planta a jeho súčasných hudobníkov

Odzneli aj skladby z očakávaného albumu Roberta Planta

Hudobník potešil nadšencov legendárnej formácie aj ďalšími piatimi piesňami známymi v podaní Led Zeppelin, a to Black Dog, Going to California, Babe I’m Gonna Leave You, Whole Lotta Love a na rozlúčku zaznel aj Rock and Roll. Muzikanti zahrali tiež skladby Little Maggie a Rainbow, ktoré sa budú nachádzať na očakávanom albume Lullaby and… The Ceaseless Roar.

Nahrávka by mala vyjsť ôsmeho septembra. Plant medzi piesňami, ale aj počas nich, komunikoval s publikom, pričom uviedol, že sa na koncert veľmi tešil, pretože si v roku 2006 z Ostravy odniesol príjemné spomienky.

Colours of Ostrava
Foto: SITA/Matyáš Theuer

Zažiarila aj francúzska speváčka Zaz

Na Colours of Ostrava prišli aj ďalší významní interpreti, ako napríklad francúzska speváčka Zaz, jej islandská kolegyňa Emilíana Torrini, John Newman z Veľkej Británie, z USA prišli kapely MGMT či The National a tiež bluesman Seasick Steve.

Priestor okolo Agrofert Fresh stageu zaplnil napríklad Austrálčan Chet Faker, pričom z jeho rodnej krajiny do Ostravy zavítalo napríklad aj John Butler Trio. Vítkovice Gong stage postavila na nohy napríklad Anna K., a to s prerábkou skladby Because the Night od Patti Smith a neskôr aj s vlastným hitom Nebe.

Jana Kirschner to roztancovala bosá

Bosá tancovala a spievala na rovnakom pódiu aj Jana Kirschner. Divákov a diváčky v spomínanej aréne tiež zjavne nadchlo napríklad vystúpenie francúzskej formácie Guillaume Perret & The Electric Epic.

Tohtoročný program ponúkol aj mená ako John Grant, Bastille, Darkside, Angélique Kidjo, Charles Bradley and His Extraordinaires, Les Tambours du Bronx, Jupiter & Okwess International, Dan Bárta & Illustratosphere, Vypsaná Fixa, Chinaski, Polemic a množstvo ďalších.

Children stage
Foto: Facebook.com/Colours of Ostrava

Organizátori aj tento rok pripravili niekoľko sprievodných akcií, workshopov, divadelných predstavení či filmov. Okrem veľkých pódií v areáli stáli aj Full Moon stage, Moving stage, Children’s stage a ďalšie. Festivalovú atmosféru v nevšednom prostredí Dolních Vítkovic dopĺňali stánky s občerstvením, alkoholickými i nealkoholickými nápojmi, či iným tovarom. K dispozícii boli tiež bankomaty.

Pred samotným podujatím sa v Ostrave konal Festival v ulicích, počas ktorého pri pouličnej potýčke zranili českého hudobníka Michala Hrůzu. Na speváka, ktorý utrpel poranenie mozgu a na štvordňovej hudobnej slávnosti teda nemohol vystúpiť, si počas Colours of Ostrava spomenuli nielen organizátori, ale napríklad aj kolegyňa Anna K.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan BártaEmilíana TorriniJana KirschnerPatti SmithRobert Plantspeváčka Zaz