Rodičia opustili malého syna, aby mohli chytať pokémonov

Pokemon
Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 3. augusta (WebNoviny.sk) – Istého Brenta Daleyho a jeho manželku Brianne z Arizony obžalovali zo zanedbávania a ohrozenia dieťaťa po tom, ako nechali svojho dvojročného syna samého v dome, zatiaľ čo sa oni hrali mobilnú hru Pokémon Go. Polícia ich zadržala vo štvrtok 28. júla, pričom chlapca dali do štátnej starostlivosti.

Opustené dieťa si všimol sused Daleyovcov, keď sa motalo pred domom v San Tan Valley, na predmestí Phoenixu, a hneď zavolal políciu. Keď dorazili policajti, chlapec, ktorý bol sám už viac ako hodinu a pol, kričal, plakal a chcel sa dostať dovnútra. Podľa informácií z kancelárie miestneho šerifa bol špinavý, červený v tvári a potil sa, pričom mal na sebe oblečenú len plienku a tričko. Keď polícia kontaktovala Daleyho, údajne im odpovedal „No a čo” a zložil.

Chlapcovi rodičia vyšetrovateľom najprv povedali, že dieťa spalo a oni išli natankovať auto. Neskôr sa však priznali, že prostredníctvom obľúbenej aplikácie v okolí chytali pokémonov. „Náš úrad spolu s mnohými ďalšími orgánmi varoval ľudí ohľadom hrania tejto interaktívnej hry pre smartfóny, ale nikdy sme si nemysleli, že by boli rodičia schopní opustiť dieťa, aby hrali Pokémon Go,” vyjadril sa šerif Paul Babeau a dodal, že dieťa bolo vonku v 35-stupňovej horúčave bez vody. Daleyovcov prepustili z väzby a momentálne čakajú na vypočutie vo veci obžaloby.

Informácie pochádzajú z webstránok www.usmagazine.com a www.people.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom