Rodičia s deťmi vytvoria živú reťaz hrdých na rodinu

V slovenských mestách vznikli živé reťaze na podporu učiteľov
Učitelia, rodičia, študenti a všetci nespokojní so stavom v školstve vytvorili živú reťaz pred Úradom vlády SR. Bratislava, 1. február 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 29. júla (WebNoviny.sk) – V Bratislave sa v sobotu o 15:00 začne V. ročník živej reťaze s názvom Hrdí na rodinu.

Mladí ľudia a rodiny opäť vytvoria živú reťaz, ktorá sa začne pred Národnou radou SR, kde sa stretávajú. Odtiaľ pôjdu po Zámockej, cez Michalskú bránu na Hlavné námestie v červených tričkách s bielou potlačou a s nápismi: RODINA JE ÚŽASNÁ A VÝNIMOČNÁ, LEBO DETI SÚ NAŠA BUDÚCNOSŤ, MAMA A TATO NAVŽDY, NIE JE NIČ LEPŠIE PRE DETI, HRDÍ NA RODINU.

Reťazou chcú verejne vyjadriť, že: rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti, inde sa to lepšie nedá. Organizátori zdôrazňujú, že nič iné nie je také výnimočné a žiadne iné priateľské vzťahy sa rodine založenej manželstvom muža a ženy nevyrovnajú. Rodina si podľa nich zaslúži výnimočné postavenie.

Podľa Antona Chromíka, ktorý patrí medzi organizátorov podujatia, reťaz má ukázať radosť z rodiny, aj keď sa v sobotu prezentujú opačné myšlienky (v Bratislave bude aj pochod príslušníkov LGBTI komunity s názvom Dúhový PRIDE Bratislava 2016 – poznámka SITA). „Je to láskavá odpoveď, ktorú si zaslúži každý, kto sa snaží vytvárať dialóg o téme súvisiacej s rodinou. Nechceme protestovať, chceme ukazovať radosť z detí a z rodiny,“ povedal Chromík pre agentúru SITA s tým, že každý dialóg má dve strany. „Inak by to bola propaganda. Preto dúfame, že na vyjadrenie názorov dostanú priestor obe strany,“ zdôraznil. Rodina a manželstvo patrí totiž podľa neho k základným ľudským právam.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton Chromík
Firmy a inštitúcie Aliancia za rodinu