Rodina Michaela Jacksona prehrala súd s AEG Live

Michael Jackson
Michael Jackson Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Rodina zosnulého kráľa popu Michaela Jacksona prehrala súd so spoločnosťou AEG Live, ktorá podľa nich zapríčinila spevákovu smrť.

Koncertný promotér totiž najal údajne nekompetentného lekára Conrada Murrayho, ktorý mu podal smrteľnú dávku anestetika s účinnou látkou propofol. Rodinní právnici Jacksonovcov hovorili v súvislosti so spevákovým úmrtím o škodách šplhajúcich sa až k jednej miliarde dolárov.

Porota však dospela k záveru, že Murray bol kompetentný vykonávať svoju prácu, a teda k pochybeniu nedošlo na strane AEG. Jeden z členov poroty zároveň dodal, že ak by spoločnosť vedela, čo sa deje za zatvorenými dverami, zrejme by spravila zmenu, avšak k žiadnej nedošlo.

Chcú preskúmať všetky možnosti

Verdikt sa, samozrejme, nepozdával Jacksonovej rodine, ani fanúšikom čakajúcim pred súdom. „Preskúmame všetky možnosti, právne aj faktické,“ povedal rodinný právnik Jacksonovcov Kevin Boyle.

Spevákova fanúšička Julia Thomas, ktorá sa na súdnom procese zúčastňovala už dlhých päť mesiacov, si zase myslí, že porota neporozumela otázke Murrayho kompetentnosti. „Väčšina z nás je v šoku. Je to takmer ako sen, myslím si, že porotcovia nerozumeli otázke,“ povedala.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou jeho úmrtia bola akútna intoxikácia anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív.

Odsúdeného lekára prepustia

Conrada Murrayho odsúdili za neúmyselné zabitie speváka na štyri roky väzenia, na slobodu sa však dostane 28. októbra, už po necelých dvoch rokoch výkonu trestu.

Prepustia ho pre dobré správanie a preplnenosť kalifornských väzníc. Jacksonove deti – Prince Michael, Paris a Blanket sú v opatere ich starej mamy Katherine Jackson, status dočasného opatrovníka má ich bratranec TJ Jackson.

Video: Michael Jackson -They Don’t Care About Us

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katherine JacksonMichael Jackson