Rodina postreleného vojaka ostáva pri ňom v nemocnici

Isaf, aramáda, vojak
Foto: SITA/OZ SR Milan Vanga

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) – Ministerstvo obrany SR zabezpečilo príbuzným ťažko zraneného vojaka s poranením hlavy, aby mohli zostať v jeho blízkosti.

Zostávajú v Nemecku, kde majú zdarma ubytovanie priamo v areáli vojenskej nemocnice Landstuhle. Vojak je jedných z dvoch vážne zranených pri tohtotýždňovom teroristickom útoku v Afganistane.

„Ministerstvo sa dohodlo so zdravotníckym personálom, aby blízkym príbuzným umožnili každodenné návštevy zraneného vojaka,“ informoval ďalej agentúru SITA hovorca Ozbrojených síl SR Milan Vanga. „Tak, ako sa snažíme zabezpečiť maximálnu úroveň zdravotníckej starostlivosti našim zraneným vojakom, rovnako sa snažíme vyjsť v ústrety aj ich príbuzným. Chceme im pomôcť zmierniť ich ťažkú situáciu,“ cituje tlačová správa šéfa rezortu obrany Martina Glváča.

Druhý vojak s priestrelom hrudníka by sa mal v najbližších dňoch podrobiť operácii. Náčelník Generálneho štábu Peter Vojtek verí, že zdravotný stav oboch vojakov sa postupne zlepší. „V mene všetkých príslušníkov ozbrojených síl a rezortu im želám skoré uzdravenie,“ citoval hovorca ozbrojených síl Petra Vojteka. Náčelník Generálneho štábu zároveň poprial veľa šťastia kolegom zranených vojakov, ktorí zostali slúžiť v Afganistane.

Na slovenskú jednotku zaútočil terorista 9. júla v operácii ISAF v Afganistane. Pri tzv. „green-on-blue“ útoku zo strážnej veže medzinárodného letiska v Kandaháre strieľal príslušník Afganskej národnej armády smerom dovnútra vojenskej leteckej základne, pripomenul Vanga.

O život prišiel 35-ročný čatár Daniel Kavuliak. Je prvou slovenskou obeťou v operácii ISAF v Afganistane a 55. slovenským vojakom, ktorý zomrel počas plnenia úloh v zahraničných misiách od roku 1993.

Dvaja slovenskí vojaci boli zranení ťažko a štyria ľahko. Štyria ľahko zranení vojaci odmietli možnosť vrátiť sa domov a ostali slúžiť v misii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Vojtek