Rodina a priatelia sa na svätej omši rozlúčili s Henrym, ktorý zomrel po útoku Juraja H.

Filipínec Henry
Pozostalí počas pohrebnej rozlúčky s Henrym Johnom Seraficom Acordom z Filipín, ktorý zomrel na zranenia po útoku muža z Dunajskej Stredy v Kostole sv. Ladislava. Bratislava, 9. jún 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 9. júna (WebNoviny.sk) – Rodina, priatelia a ďalšie desiatky ľudí sa v sobotu na svätej omši v bratislavskom kostole Sv. Ladislava rozlúčili so zabitým Henrym Acordom.

Kňaz vo svojej kázni v anglickom jazyku zdôraznil, že hoci žil roky v meste, pre ktoré bolo násilie vrátane rasového bežné, teda v Detroite, tragická udalosť v Bratislave ho prekvapila.

Telo prepraví letka ministerstva vnútra

„Nikdy by som si nepomyslel, že jeden muž spôsobí takú hlbokú stigmu na našej duši,“ povedal s poukazom na obvineného Juraja H. Pravá tvár mesta a spoločnosti sa však podľa kňaza ukázala s vlnou solidarity a podpory rodine zosnulého Henryho. Ten podľa kňaza urobil to, čo bolo správne.

„Ďakujeme, Henry, za to, že si sa postavil za tvoje priateľky. Tvoja obeta nás prebudila,“ povedal. Ako dodal, dúfa, že Juraj H. pustí do svojho života Krista, ktorý „vytlačí tie vášne, ktoré ho viedli k spáchaniu zločinu“.

Viacerí členovia filipínskej komunity mali oblečené tričká s fotografiou Henryho a biblickým citátom „Neexistuje väčšia láska, ako položiť život za priateľa“. Telo zosnulého a pozostalých by malo na Filipíny dopraviť lietadlo letky ministerstva vnútra.

Henry bránil dve ženy

V sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách došlo na Obchodnej ulici v Bratislave k incidentu medzi dvoma mužmi, ktorý sa skončil fyzickým napadnutím jedného z nich, Filipínca Henryho Johna Seraficu Acordu. Ten podľa medializovaných informácií bránil dve ženy, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj H. z Dunajskej Stredy.

Napadnutý Filipínec na následky zranení spôsobených mimo iného kopnutím do hlavy v nemocnici 31. mája zomrel. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I v pondelok na neverejnom zasadnutí vzal Juraja H., obvineného z trestného činu zabitia, do väzby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj H.