„Rodinnému“ priateľovi uložili nepodmienečný trest, milenke sa vyhrážal a vydieral ju

Väzenie
Foto: ilustračné, Thinkstock.

BANSKÁ BYSTRICA 8. augusta (WebNoviny.sk) – Na päť rokov odňatia slobody nepodmienečne za vydieranie a nebezpečné vyhrážanie milenke a ublíženie na zdraví jej manželovi sprísnil v stredu odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici trest pre 42-ročného Jána Ondrejku z Dolných Príbeliec v okrese Veľký Krtíš.

V minulosti sedemkrát trestaný Ondrejka spáchal skutky voči manželskému páru z Veľkého Krtíša, ktorý navštevoval ako ich „rodinný“ priateľ a so ženou mali intímny vzťah.

Zakazoval jej intímny styk s manželom

Slobodný Ondrejka udržiaval s domácou paňou dôverný vzťah, ktorý manžel toleroval. Po istom čase však Ondrejka začal 32-ročnej žene hroziť, že ak s ním skončí milenecky vzťah, povie to príbuzným. Tiež jej zakazoval s manželom intímne sa stýkať, lebo oboch zabije, pretože jemu nerobí problém „zabiť človeka“.

Konanie Ondrejku vyvrcholilo v polovici augusta 2017, keď najprv fyzicky napadol manžela milenky. Potom násilím vnikol do ich bytu a v bitke muža pokračoval. Napadnutý utrpel otras mozgu, zlomeninu nosa, trieštivé zlomeniny čeľuste a krídla klinovej kosti spodiny lebečnej, čo si vyžiadalo práceneschopnosť päť týždňov.

K manželom sa nesmie priblížiť

Na Okresnom súde vo Veľkom Krtíši Ondrejka vinu priznal. Senát akceptoval priznanie a vymeral mu znížený podmienečný trest tri roky. Navyše mu zakázal priblížiť sa k poškodeným manželom na vzdialenosť menšiu ako päť metrov a uložil mu i povinnosť v skúšobnej lehote podrobiť sa probačnému dohľadu súdu. Voči tomu sa odvolal prokurátor, ktorý vzhľadom na kriminálnu minulosť žiadal nepodmienečný trest.

Odvolací súd vyhovel žalobcovi a Jánovi Ondejkovi uložil trest päť rokov vo väzení so stredným stupňom stráženia, lebo v minulosti už bol vo výkone trestu. Pretože ide o trest nad dva roky, sudca nariadil jeho výkon hneď po vyhlásení verdiktu a Ondrejku justičná stráž eskortovala rovno do väzenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom