Rodríguez sa zapísal do histórie, šampionát opustil v slzách

James Rodríguez
Kolumbijčan sa stal len deviatym hráčom v histórii, ktorému sa podarilo strelecky presadiť v každom zápase svojho mužstva na šampionáte. Foto: SITA/AP

FORTALEZA 5. júla (WEBNOVINY) – Kolumbijský futbalový reprezentant James Rodríguez má ešte len 22 rokov, ale už sa stihol výrazným spôsobom zapísať do histórie svetových šampionátov.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Hráč AS Monaco sa stal len deviatym hráčom v histórii, ktorému sa podarilo strelecky presadiť v každom zápase svojho mužstva na šampionáte berúc do úvahy kritérium aspoň troch odohratých zápasov.

https://www.youtube.com/watch?v=91dYGP9_t_s

Kolumbijčan nastúpil na XX. MS v Brazílii vo všetkých piatich dueloch, v ktorých šesťkrát zaťažil konto súperov. Pred Rodríguezom pribudli naposledy do tejto prestížnej spoločnosti ešte počas MS 1970 v Mexiku Brazílčan Jairzinho (7 gólov v šiestich zápasoch) a Peruánec Teofilo Cubillas (5 gólov v 4 zápasoch).

Obrazom: Piatkové štvrťfinálové zápasy na MS v Brazílii

Rekordérom v tomto smere je Francúz Just Fontaine, ktorý na šampionáte vo Švédsku v roku 1958 nastrieľal neuveriteľných 13 gólov. Stačilo mu na to iba šesť stretnutí.

James Rodríguez
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe James Rodríguez