Roger Federer oslávil návrat do Cincinnati a 37. narodeniny víťazne, úspešný bol aj Tsitsipas

Roger Federer
Švajčiarsky tenista Roger Federer zdolal v 2. kole v Cinncinati Nemca Petra Gojowczyka za 72 minút 6:4, 6:4. Foto: SITA/AP

CINCINNATI 15. augusta (WebNoviny.sk) – Švajčiarsky tenista Roger Federer oslávil návrat do turnaja ATP World Tour Masters 1000 v americkom Cincinnati po troch rokoch aj nedávne 37. narodeniny víťazstvom.

Sedemnásobný miestny šampión Federer zdolal v 2. kole Nemca Petra Gojowczyka za 72 minút 6:4, 6:4. Pre 20-násobného grandslamového víťaza to bol prvý súťažný zápas od nečakanej prehry s Juhoafričanom Kevinom Andersonom vo štvrťfinále tohtoročného Wimbledonu.

Cítil som sa dobre v tomto prvom zápase po pauze. Herný plán na tvrdom povrchu je jednoduchý – hrať priamočiaro a rýchlo. Som rád, že už nemusím myslieť na prehru s Andersonom. To už je za mnou,“ uviedol Roger Federer na webe ATP World Tour.

V utorok odohral zápas 1. kola v Cincinnati Grék Stefanos Tsitsipas a nečakaný finalista z turnaja v Toronte nebol úspešný. Podľahol nasadenej jedenástke Belgičanovi
Davidovi Goffinovi 5:7, 3:6. Goffin zahral 21 víťazných úderov a odvrátil 7 z 8 brejkových príležitostí čerstvo 20-ročného súpera.