Roger Federer zarobil víťazstvom charite 100-tisíc libier

Roger Federer
Roger Federer Foto: SITA/AP

LONDÝN 9. júla (WEBNOVINY) – Britská charitatívna organizácia Oxfam vďaka víťazstvu tenistu Rogera Federera vo Wimbledone získala vyše 100-tisíc libier.

Tenisový fanúšik Nick Newlife z Oxfordu stavil pred desiatimi rokmi 1520 libier na to, že Roger Federer získa sedem a viac wimbledonských triumfov.

Kurz na úspech bol 66:1. Medzičasom však v roku 2009 Newlife zomrel a svoj majetok i tikety venoval v závete pre organizáciu Oxfam. Tá teraz získala 101 840 libier.

Federer v nedeľu zdolal vo finále vo Wimbledone Brita Andyho Murrayho 4:6, 7:5, 6:3, 6:4 a siedmykrát uspel na trávnatom grandslame. Vyrovnal tak rekord Peta Samprasa a Williama Renshawa.

„Celá naša spoločnosť držala palce Rogerovi Federerovi. Vidina lákavej prémie bola silná. Reálnym našim hrdinom je však pán Newlife za jeho neuveriteľný dar a športové nadšenie,“ píše sa v stanovisku Oxfamu.

Charita už skôr profitovala na ďalšej stávke Nicka Newlifa, 16 750 libier získala za jeho vieru, že Federer môže získať 14 grandslamových triumfov. Poslednú výhru použije na nákup potravín pre 10 000 ľudí v západnej Afrike.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roger Federer