Rokovací poriadok ľudí nezaujíma, zhodli sa Kollár a Kotleba

Boris Kollár
Predseda strany Sme Rodina Boris Kollár. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 1. decembra (WebNoviny.sk) – Starý Rokovací poriadok národnej rady je podľa predsedu hnutia Sme rodina Borisa Kollára dobrý a preto by sa koaliční poslanci mali vrátiť k zdravému rozumu.

Ako uviedol v rozprave k prezidentom vrátenému zákonu, v sále počúvajú poslanci stále to isté. „Nikto to už nepočúva. Ľudí to nezaujíma. Chcú zákony, ktoré im pomôžu ľahšie žiť,“ povedal. Podobný názor mal aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marián Kotleba, podľa ktorého rokovací poriadok občanov nezaujíma a rokovanie o ňom je mrhaním

Vo štvrtok poslanci ukončili rokovanie o novele Rokovacieho poriadku NR SR, ktorú do parlamentu vrátil prezident. Hlasovať o jej definitívnej podobe budú v utorok. Novelu pripravila skupina poslancov vládnej koalície na čele s predsedom parlamentu Andrejom Dankom, podľa ktorých jej cieľom je zabezpečenie ochrany efektívneho fungovania národnej rady počas jej schôdzí.

Schválený zákon napríklad stanovuje maximálny čas prejavu poslanca v rozprave, zakazuje používanie zvukových, obrazových a zvukovo-obrazových pomôcok, zakazuje vnášať jedlo do rokovacej sály národnej rady.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMarian Kotleba
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNR SR Národná rada Slovenskej republikySme rodina - Boris Kollár