Rokovania o vláde ANO a ČSSD boli neúspešné, premiér Babiš žiada o stretnutie so Zemanom

Andrej Babiš
Český premiér Andrej Babiš. Foto: archívne, SITA/AP

PRAHA 6. apríla (WebNoviny.sk) – Rokovania o českej vláde medzi hnutím ANO a Českou stranou sociálnodemokratickou (ČSSD) stroskotali. Šéf sociálnych demokratov Jan Hamáček uviedol, že hnutie ANO zmietlo zo stola možnosť vytvoriť koaličnú vládu.

Hoci ANO nakoniec ponúklo ČSSD päť kresiel, neboli medzi nimi financie ani vnútro, o ktoré Hamáček stál. ANO im ponúklo ministerstvá zahraničia, spravodlivosti, práce a sociálnych vecí, poľnohospodárstva a kultúry. „Naše hnutie ukázalo veľkú flexibilitu a toleranciu,“ reagoval premiér v demisii Andrej Babiš na krach rokovaní s ČSSD.

Babiš na dotaz spravodajského portálu iDNES.cz, či teraz uprednostní rokovania s hnutím Sloboda a priama demokracia (SPD) Tomia Okamuru alebo bude usilovať o predčasné voľby, uviedol, že sa poradí s poslaneckým klubom ANO a požiada tiež o schôdzku s prezidentom Milošom Zemanom. Prípadné predčasné voľby by sa mohli konať už na jeseň spolu s komunálnymi a senátnymi voľbami.

Pôvodný článok:
https://zpravy.idnes.cz/vlada-rozdeleni-kresel-jednani-ano-cssd-babis-hamacek-pco-/domaci.aspx?c=A180405_212834_domaci_kop

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej BabišJan Hamáček
Firmy a inštitúcie ČSSD Česká strana sociálnodemokratickáHnutie ANO