Roman Hamrlík končí s hokejom, podľa brata by sa iba trápil

Roman Hamrlík
Roman Hamrlík Foto: SITA/AP

MONTREAL 22. októbra (WEBNOVINY) – Český hokejový obranca Roman Hamrlík oficiálne ukončil aktívnu hráčsku kariéru. Zlínsky rodák o tom informoval prostredníctvom tlačovej správy hráčskej asociácie NHLPA.

„Keď som ako dieťa vyrastal v komunistickom Československu, nevedel som si ani predstaviť, že raz budem mať možnosť hrať v NHL. Bola pre mňa česť stráviť 20 sezón v najlepšej lige na svete. Vždy budem spomínať na zážitky, ktoré som absolvoval v Severnej Amerike pri hre, ktorú milujem,“ uviedol Roman

Roman Hamrlík debutoval v zámorskej NHL už v sezóne 1992/1993 v tíme Tampa Bay Lightning ako draftová jednotka z roku 1992. Neskôr hral aj za mužstvá Edmonton Oilers, New York Islanders, Calgary Flames, Montreal Canadiens, Washington Capitals a naposledy New York Rangers.

Na svojom konte má 1395 duelov základnej časti profiligy s bilanciou 155 gólov a 483 asistencií. V play-off pridal 113 štartov a v nich 3 presné zásahy a 38 gólových prihrávok. Olympijský víťaz z Nagana 1998 okrem NHL hral v Európe len za rodný Zlín, na začiatku zámorskej kariéry nastúpil dvakrát v IHL za celok Atlanta Knights.

„Dalo sa to čakať, že to skončí. Už nechcel ísť inde. Bol zvyknutý na určitú úroveň a cestovanie. Už by sa len trápil,“ povedal Romanov starší brat Martin Hamrlík, ktorý ukončil kariéru pred šiestimi mesiacmi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe roman hamrlík