Romney pokúša osud do tretice, chce byť Obamovým nástupcom

Mitt Romney chce byť šéfom Bieleho domu, skúsi to po tretí raz. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 10. januára (WEBNOVINY) – Neúspešný republikánsky kandidát na prezidenta Mitt Romney chce byť šéfom Bieleho domu a s najväčšou pravdepodobnosťou tak vstúpi do kampane pred budúcoročnými voľbami americkej hlavy štátu.

Podľa informácií denníka Washington Post sa Romney počas piatkového stretnutia so sponzormi opozičnej Republikánskej strany jasne vyjadril, že chce byť prezident.

Ak by sa naozaj rozhodol vstúpiť do boja, bol by to jeho tretí pokus o získanie najvyššieho postu. Kým v prvom prípade ho vo vnútrostraníckych primárkach porazil John McCain, v druhom prípade ho zastavil až úradujúci prezident Barack Obama.

Práve nespokojnosť s jeho hospodárskou a zahraničnou politikou je údajne hlavnou motiváciou opätovne zabojovať o Biely dom. Exguvernér štátu Massachusetts zároveň pochybuje, že akýkoľvek iný republikán porazí exministerku Hillary Clintonovú.

Obama v prezidentských voľbách v novembri 2012 porazil svojho republikánskeho vyzývateľa Romneyho, čo tvrdo zasiahlo jeho prívržencov i jeho samotného. Romney totiž dostal iba o tri percenta hlasov menej ako Obama, no výrazne prehral na počet voliteľov.

V roku 2016 sa proti kandidátovi Demokratickej strany, ktorým s najväčšou pravdepodobnosťou bude Clintonová, chce okrem iných postaviť aj Jeb Bush, brat Obamovho predchodcu v úrade Georgea Busha juniora.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaHillary ClintonováJeb BushJohn McCainMitt Romney