Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peter Pollák
Peter Pollák Foto: SITA/Gabriel Kuchta
6. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Rómovia nemajú radi splnomocnenca Polláka, tvrdí iniciatíva

BRATISLAVA 8. júna (WEBNOVINY) – Rómska iniciatíva Slovenska (RIS) vyzýva vládu, aby odvolala splnomocnenca pre rómske komunity Petra Polláka. Podľa rómskej strany Pollák zlyhal najmä v otázke rómskej reformy a jeho úrad funguje neefektívne. “Venuje sa viac komerčných aktivitám a nenavštevuje regióny, ktoré by mal. Medzi Rómami je neobľúbený a má minimálnu podporu,” vyhlásil na tlačovej besede podpredseda RIS Karol Richter.

“Deklaruje populisticky nejakú reformu, ale sú to len prázdne výroky,” povedal o Pollákovi Richter. Podľa neho sú miesta na Slovensku, kde sa doteraz nezastavil. Zástupcovia strany RIS majú podozrenia, že Pollákov úrad rozdeľuje peniaze neefektívne a neúčelne.

Za odvolanie Polláka plánujú aj protestné akcie. Prvá bude ešte tento mesiac v Spišskej Novej Vsi, potom v Bratislave a Prešove, hovoril predseda RIS Václav Kappel. Predseda Strany Rómskej únie na Slovensku František Tanko na tlačovej besede uviedol, že Pollák za posledné obdobie neurobil nič dobré pre Rómov.

“V rómskej reforme za mňa rozprávajú výsledky, keď každý týždeň informujeme o nových projektoch,” povedal v reakcii pre agentúru SITA Peter Pollák. Vyhlásil, že jeho cieľom nie je byť obľúbený medzi Rómami, ale vyriešiť rómsku problematiku. “Samozrejme, opatrenia, ktoré sme prijali, najmä v súvislosti so zákonom o dávkach v hmotnej núdzi, nie sú obľúbené medzi ľuďmi, ktorí zneužívali systém, ktorí páchali priestupky a neposielali svoje deti do školy a je mi jedno, či sú to Rómovia alebo iní ľudia,” uviedol Pollák.

Tvrdí tiež, že úrad nikdy nerozdeľoval peniaze, lebo to sám robiť ani nemôže. “Vždy mal komisiu, v ktorej nie je ani jeden človek z úradu splnomocnenca pre rómske komunity,” vravel. “Ak si ktokoľvek myslí, že ma bude zastrašovať obvineniami, že nepôjdem po kontrole peňazí, ktoré tečú pre Rómov, je na veľkom omyle,” uzavrel.

Odporúčané články

Úrad splnomocnenca na Spiši Rómom radí o stavbách i odpade Rómovia v Turni nad Bodvou si budú sami vyrábať palivo

Témy

Diskusia

Kameň úrazu Vodca róm by sa musel najprv na takú funkciu narodiť. Žiaľ, títo pajaci sú len šašovia na kráľovskom dvore. Týmto všetkým rómom v politike odkazujem. Ste na hanbu, naše etnikum nemá dôveru v rómskej politike. Kameň úrazu Ale prosím Vás , takéto debaty nevedú nikam. Samé ilúzie, afatamorgány .... Pán Polák, samozrejme ako pravý východíar, ukázal slovensku , že róm v politike nemá žiadnu schopnosť presadiť a zveľadiť to etnikum kvôli ktorému je vlastne v parlamente. Jedna... Úžerník prezident Myslím si,že pre Rómov a to počiarkujem, nie len na Slovensku by najviac mohol urobiť Mikuláš Dzurinda.A to nie len pre Rómov,ale pre celú spoločnosť - nevynímajúc celú Európu....Zdôrazdňujem,že to vôbec nemyslím ironicky !!!!! Dzurinda je ich krvná skupiny a... gipsylover Patkolo dodnes nič pre Romov neurobil, len kritizpval a táral. Nemal odvahu chopiť sa iniciatívy namiesto Polláka. Bol nespokojný s Orgovánovou, je nespokojný s Pollákom. Najviac je spokojný sám so sebou, ako narcis. Pravda Anton To plne chápem.Je to totiž prvý cigánsky predstaviteľ,čo povedal,že dávky je potrebné si odpracovať.A to je u cigánov vrcholne nepopulárne.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...