Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rodinný dom v rómskej osade
Rodinný dom v rómskej osade pod hradom Krásna Hôrka je predmetom konania o odstránení nelegálnej stavby, ktorá stojí na cudzích pozemkoch. Foto: SITA/Ivan Fleischer
28. júna 2013 Aktuálne správy od SITASITA Diskusia()

Rómski manželia musia odstrániť nelegálnu stavbu

ROŽŇAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Spoločný stavebný úrad pre Krásnohorské Podhradie, okres Rožňava, nesúhlasil s dodatočnou legalizáciou stavby rodinného domu manželov Darvašovcov v miestnej osade pri obci a nariadil stavbu odstrániť do jedného roka od nadobudnutia účinnosti tohto rozhodnutia.

Vyplýva to z rozhodnutia zverejneného na internetovej stránke Krásnohorské Podhradie.

V poučení sa uvádza, že v lehote 15 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia môžu účastníci konania podať odvolanie na stavebný úrad Obec Krásnohorské Podhradie. Včas podané odvolanie má odkladný účinok.

Zákonnosť tohto rozhodnutia je preskúmateľná súdom až po vyčerpaní riadnych opravných prostriedkov.

Starosta obce Krásnohorské Podhradie Peter Bollo dnes uviedol, že rozhodnutie bolo zverejnené formou vyhlášky 25. júna. Doložil, že hneď zajtra sa určite búrať nebude, pretože rozhodnutie musí najprv nadobudnúť účinnosť, pričom v rozhodnutí sa jasne uvádza, že na odstránenie stavby je lehota jeden rok.

„Budeme postupovať podľa stavebného zákona, ak sa na nás obrátia nejakí ďalší vlastníci, že na ich pozemkoch stoja čierne stavby,“ povedal Bollo.

Pokiaľ sa manželia Darvašovci v lehote 15 dní proti rozhodnutiu odvolajú, bude to mať odkladný účinok na vykonateľnosť rozhodnutia. O odvolaní bude rozhodovať vyšší stavebný úrad.

Ako uviedol miestny vajda a rómsky aktivista Ľudovít Gunar, manželov Darvašovcov v kauze zastupuje advokát, ktorý rozhodne o ďalších právnych krokoch.

„Máme však obavy, že rovnaký postup sa uplatní aj pri ďalších domoch,“ povedal Gunár. Doložil, že problémom vysporiadania pozemkov v rómskych osadách by sa mala čo najskôr zaoberať vláda a parlament.

Jedným zo spoluvlastníkov pozemku, na ktorých stojí rodinný dom manželov Darvašovcov, je od minulého roku aj Marián Kotleba. Už minulý rok na jar sa snažil zlikvidovať dom, ktorý označil za nelegálnu skládku odpadu, no zabránila mu v tom polícia.

Odporúčané články

Ombudsmanka žiada vysvetliť brutálny zásah kukláčov v osade Darvašovcom hrozí, že im zbúrajú nelegálny dom v osade

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies