Ronaldinho po boku Romária? Majster sveta z roku 2002 mieri do politiky

Ronaldinho.
Ronaldinho. Foto: archívne, SITA/AP.

RIO DE JANEIRO 15. decembra (WebNoviny.sk) – Niekdajší brazílsky futbalista Ronaldinho zatúžil po kariére politika. Ako referujú médiá v „krajine samby“, 37-ročný rodák z Porto Alegre plánuje kandidovať vo voľbách do brazílskeho senátu. V prípade úspechu by sa držiteľ zlatej medaily z MS 2002 a najlepší futbalista prvej dekády 21. storočia mohol ocitnúť v spoločnosti iného svetového šampióna Romária.

Športovci v politike nie sú ničím nezvyčajným. Filipínsky boxer Manny Pacquiao bol najskôr poslancom a neskôr ho zvolili za senátora. Najlepší svetový futbalista za rok 1995 George Weah sa môže 26. decembra v druhom kole prezidentských volieb stať hlavou štátu rodnej Libérie. Do českého parlamentu sa nedávno dostal aj skokan na lyžiach Jakub Janda.

Aj v slovenskej politike sa angažuje niekoľko športových osobností. Medzi poslancami NR SR je momentálne futbalový majster Európy 1976 a neskorší tréner slovenskej reprezentácie Dušan Galis, z mladšej generácie bývalí futbalisti Dušan Tittel a Tibor Jančula. V parlamentnej lavici v minulosti sedel napríklad aj súčasný prezident gréckeho futbalového klubu PAOK Solún a kedysi úspešný medzinárodný rozhodca Ľuboš Micheľ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan GalisDušan TittelĽuboš MicheľManny PacquiaoRonaldinho