Ronaldo je najpopulárnejší na Facebooku, tromfol Shakiru

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo obhájil Zlatú loptu. Foto: SITA/AP

MADRID 16. marca (WEBNOVINY) – Portugalský futbalista v službách Realu Madrid Cristiano Ronaldo je najpopulárnejšou osobnosťou na sociálnej sieti Facebook. Svetový hráč minulého roka predstihol v počte likeov už aj speváčku Shakiru. Ronaldo má teraz na sociálnej sieti 107 miliónov fanúšikov, partnerka Gerarda Piquého z konkurenčného FC Barcelona o približne päťtisíc menej.

Domovský klub CR7 Real Madrid je s 83 miliónmi likeov na Facebooku na 11. mieste, tesne za FC Barcelona. Lionel Messi má 78 miliónov fanúšikov. V rebríčku športovcov nasledujú David Beckham (52 miliónov likeov), Neymar (52 mil.) a Kaká (31 mil.). Prvým nefutbalistom je ôsmy Michael Jordan, do Top 10 sa dostala aj ďalšia ikona basketbalovej NBA Kobe Bryant (21 mil.).

Portugalská futbalová hviezda Cristiano Ronaldo je populárny aj na iných sociálnych sieťach vrátane Twitteru. Kým vo virtuálnom svete sa mu darí, jeho tím Real Madrid v súčasnosti na ihrisku neexceluje, prišiel o vedenie v Primera División a takmer vypadol v Lige majstrov so Schalke. Informácie zverejnil Daily Mail.

Rebríček najpopulárnejších športovcov na sociálnej sieti Facebook (počet likeov v miliónoch):

1. Cristiano Ronaldo 107, 2. Lionel Messi 78, 3. David Beckham 52, 4. Neymar 52, 5. Kaká 33, 6. Ronaldinho 31, 7. Mesut Özil 28, 8. Michael Jordan 28, 9. Andrés Iniesta 24, 10. Kobe Bryant 21.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrés IniestaCristiano RonaldoDavid BeckhamKobe BryantLionel MessiMesut ÖzilMichael Jordan
Firmy a inštitúcie Facebook