Ronaldo strelil 700. gól v kariére, Anglicko vyhralo 6:0 a Francúzi doma iba remizovali

Cristiano Ronaldo, kvalifikácia o postup na ME 2020, Ukrajina - Portugalsko
Portugalčan Cristiano Ronaldo počas zápasu kvalifikácie o postup na ME 2020 proti Ukrajine, v ktorom strelil svoj 700. gól v kariére. Kyjev, 14. október 2019. Foto: SITA/AP.

Futbalisti Ukrajiny si v predstihu zabezpečili postup na majstrovstvá Európy 2020. V pondelňajšom zápase zdolali hráčov Portugalska 2:1, na konte majú 19 bodov a je jasné, že sa stanú víťazmi kvalifikačnej B-skupiny.

Úradujúcim majstrom „starého kontinentu“ nestačil v Kyjeve na bodový zisk ani 700. gól Cristiana Ronalda v jeho kariére. Hráč Juventusu Turín v 72. min premenil pokutový kop, no v prvom polčase skórovali Roman Jaremčuk a Andrij Jarmolenko. Zaváhanie Portugalska využilo Srbsko, ktoré sa výhrou v Litve (2:1) dotiahlo na rozdiel bodu.

Blízko k postupu boli aj reprezentanti Francúzska, ale na definitívu si budú musieť počkať do novembrového asociačného termínu. V súboji s Tureckom potrebovali zvíťaziť, ale na vedúci gól Oliviera Girouda odpovedal osem minút pred koncom Kaan Ayhan. Obe krajiny majú zhodne 19 bodov, teda o štyri viac než Island, ktorý potvrdil úlohu favorita v zápase proti Andorre (2:0).

V A-skupine si po prehre v Česku napravili reputáciu futbalisti Anglicka. Zverenci Garetha Southgata zvíťazili v Bulharsku jednoznačne 6:0. Už v 7. min otvoril skóre Marcus Rashford, následne sa dvakrát strelecky presadili Ross Barkley s Raheemom Sterlingom a výhru hostí spečatil Harry Kane. Postup však ešte oslavovať nemôžu, pretože Kosovo zvládlo domáci duel s Čiernou Horou a triumfovalo 2:0.

Ukrajina – Portugalsko 2:1 (2:0)
Góly: 6. Jaremčuk, 27. Jarmolenko – 72. C. Ronaldo (z pok. kopu), ČK: 72. Stepanenko (Ukrajina) po druhej ŽK

Litva – Srbsko 1:2 (0:0)
Góly: 79. Kazlauskas – 49. a 53. Mitrovič