Ronaldov pokutový kop a Caputova delovka v druhom polčase otočili zápas s Empoli

Italy Soccer Serie A
Hráč Juventusu Cristiano Ronaldo v popredí striela pokutový kop počas futbalového zápasu Serie A medzi Empoli a Juventusom na štadióne Carlo Castellani v Empoli, Taliansko, sobota 27. októbra 2018. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 27. októbra 22:48

RÍM 27. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Juventusu Turín, úradujúceho majstra a aktuálneho lídra najvyššej talianskej súťaže, zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 10. kola Serie A na pôde Empoli 2:1. Do zápasu vstúpili lepšie domáci, keď po polčasovom hvizde viedli vďaka gólu Francesca Caputa z 28. min.

Druhý polčas bol však jasne v rukách „starej dámy“. V 54. min po faule na Paula Dybalu v šestnástke premenil nariadený pokutový kop Cristiano Ronaldo a o 16 minút neskôr Portugalčan delovkou spoza šestnásky nedal domácemu gólmanovi šancu.

Turínčania víťazstvom zvýšili náskok na čele ligovej tabuľky, so ziskom 28 bodov majú pred druhým Neapolom náskok 7 bodov, „Partenopei“ majú však zápas k dobru.