Rooney vyrovnal klubový strelecký rekord Bobbyho Charltona

Wayne Rooney
Radosť kanoniera Manchestru United Wayna Rooneyho po góle v sieti Newcastlu United počas zápasu 21. kola Premier League. Newcastle, 12. január 2016. Foto: SITA/AP

MANCHESTER 7. januára (WebNoviny.sk) – Anglický futbalový útočník Wayne Rooney v sobotu vyrovnal klubový strelecký rekord legendárneho Bobbyho Charltona, obaja majú na konte po 249 gólov v drese Manchestru United.

Tridsaťjedenročný kapitán anglickej reprezentácie sa dostal na Charltonovu úroveň presným zásahom do siete hosťujúceho druholigového FC Reading v súboji 2. kola národného pohára FA Cup (hrá sa od 13.30 h SEČ). Rooney otvoril skóre v 7. min, o osem minút neskôr pridal druhý gól ManUtd Francúz Anthony Martial. Stav 2:0 vydržal do konca prvého polčasu.

Bývalý hráč FC Everton Rooney potreboval na 249 gólov 543 zápasov, teda o 215 stretnutí a štyri sezóny menej než Charlton, podotkol web britskej BBC. Maximum, ktoré Rooney vyrovnal, je v platnosti od roku 1973. Vlani Rooney prekonal Charltonov národný rekord. V drese anglického národného tímu má na svojom konte 53 zásahov, Charlton skóroval 49-krát.

Wayne Rooney strelil svoj prvý gól od 24. novembra, vtedy otvoril skóre domáceho zápasu proti Feyenoordu Rotterdam (4:0) v základnej A-skupine Európskej ligy 2016/2017.