Rory Sabbatini sa stal prvým slovenským víťazom turnaja PGA Tour

Rory Sabbatini
Slovenský golfista Rory Sabbatini. Foto: archívne, SITA/AP

Slovenský reprezentant Rory Sabbatini a americký golfista Kevin Tway sa stali víťazmi turnaja QBE Shootout, ktorý bol súčasťou prestížnej PGA Tour.

Na podujatí s celkovou dotáciou 3,5 milióna amerických dolárov triumfovali s bilanciou 31 úderov pod par ihriska a náskokom dvoch rán pred najbližšími prenasledovateľmi – Jasonom Kokrakom a J. T. Postonom.

Juhoafrický rodák Sabbatini je vôbec prvým hráčom so slovenským občianstvom, ktorý ovládol jeden z turnajov pod hlavičkou PGA Tour. V minulosti si pripísal ešte vo farbách rodnej krajiny šesť turnajových prvenstiev na tejto úrovni.

Výborné záverečné kolo

Sabbatini s Twayom sa držali na líderskej pozícii už pred finálovým tretím kolom. V nedeľu však predviedli najlepší výkon spomedzi všetkých dvanástich dvojíc na turnaji, keď potrebovali na absolvovanie 18 jamiek iba 60 úderov.

„Záverečné kolo bolo hlavne o Roryho výkone. Hral neuveriteľne na jamkách šesť až desať. Ja som sa len snažil hrať svoj golf a chcel som, aby nebol pod tlakom, pretože hral výborne,“ pochválil svojho kolegu Tway.

Prémia 870-tisíc dolárov

„V sobotu sa mi nedarilo a nebol som so sebou spokojný. Musel som preto v záverečnom kole ukázať, čo vo mne je. Bola to zábava, také dni neprichádzajú pravidelne. Musíte si ich užiť,“ povedal 43-ročný Sabbatini, ktorý odohral turnaj po boku o dvanásť rokov mladšieho Twaya.

„Som už starší pán. Pamätám si v minulosti, keď som ako mladý hral so skúseným Johnom Dalym, no teraz sa situácia otočila. O Kevinovi môžem povedať len to, že je to fantastický golfista. Vytvára okolo seba veľa zábavy a dobre sa pozerá na jeho hru. Prežili sme spolu zábavný týždeň,“ doplnil.

Sabbatini s Twayom pre seba víťazstvom získali najväčšiu časť z celkovej dotácie. Medzi sebou si rozdelia 870-tisíc USD. Slovenský reprezentant dosiahol v tomto kalendárnom roku premiérové víťazstvo, doteraz boli jeho maximom dve tretie miesta. Okrem toho sa ešte päťkrát prebojoval do elitnej desiatky poradia na turnajoch PGA Tour.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kevin TwayRory Sabbatini