Rozlúčka s letom na Malte: Týchto 5 veľkolepých udalostí treba zažiť na vlastnej koži

3553.jpeg

Vysnená dovolenková destinácia oslavuje okrem iného aj to, že leto s covidom zvládla na výbornú. Ostrovný štát Malta pripravuje rozlúčku  s letom v podobe nezabudnuteľných koncertov, leteckých šou, ohňostrojov a iných podujatí. A to všetko s dôrazom na vašu bezpečnosť i zdravie.

Slnečný dovolenkový raj na zemi – Malta, si získal svoju povesť obľúbenej dovolenkovej destinácie právom. Okrem nekonečných chvíľ relaxácie a možnosti objavovať rozmanité umelecké, kultúrne a prírodné bohatstvo predstavuje bezpečné miesto, kde sa dá uniknúť pred pandémiou. Malte sa podarilo zvládnuť boj s COVID-19 spôsobom, ktorý  ocenila Svetová zdravotnícka organizácia a aj EÚ. S viac ako 80% zaočkovaných dospelých patrila táto krajina medzi najbezpečnejšie dovolenkové destinácie v roku 2021, a preto leto s covidom zvládla na výbornú. To si zaslúži oslavu a nie hocijakú. Stredomorské súostrovie chystá rozlúčku s letom v podobe nasledujúcich podujatí.

Jeden z najlepších ohňostrojov

Milujete úchvatné záblesky ohňostroja, ktoré maľujú nočnú oblohu žiarivými farbami? Tak si nenechajte ujsť maltský ohňostroj, ktorý patrí medzi najlepšie ostrovné ohňostroje. Bude sa konať štyri dni a to na štyroch úžasných miestach. Ohňostroj začína 4. septembra v Gozo, 9. septembra v Mqabbe, 11. v Mellieħi a končí 20. septembra vo Vallette veľkým finále.

Rocková slávnosť na Malte

Ďalším podujatím, ktoré poteší najmä fanúšikov rockovej hudby je Malta Rocks. Tento koncert pod holým nebom sa udeje 17. septembra v maltskej Floriane a predstaví sa na ňom množstvo zvučných mien z hudobného priemyslu ako napríklad Destiny, Kantera, Kersten Graham, Lapes, Michela, Mikaela, Matthew James a kapela, Owen Leuellen, Red Electrick, The Busker, The Rifffs, Tribali a Wayne s kapelou. Okrem toho tu dostanú priestor predviesť svoj talent i miestni umelci.

Malta Rocks podľa organizátorov má naštartovať  novú éru post-covid pre miestny zábavný priemysel. Bude sa organizovať za prísnych podmienok, ktorých cieľom je zabezpečiť čo najväčšiu ochranu zdravia účinkujúcich, návštevníkov a organizátorov. Z tohto dôvodu bude pri rezervácii lístkov online na visitmalta.com k dispozícii maximálne 6 miest na sedenie so vzdialenosťou 2 m medzi skupinami a celkové bubliny budú mať maximálne 340 ľudí. Pri vstupe bude kontrolovaná teplota a tiež či sú návštevníci vlastníkmi platného očkovacieho certifikátu COVID-19.

Legendárny koncert Live Aid opäť naživo!

Chcete znovu zažiť koncert, ktorý zmenil svet? Príďte dňa 24. septembra do Floriany na Malte, kde sa bude konať jedno z vrcholových podujatí maltskej rozlúčky s letom  It’s a Kind of Magic- The Queen Story.

Veľkolepý koncert rozpráva príbeh Freddieho Mercuryho, Briana Maya, Rogera Taylora a Johna Deacona prostredníctvom ich mimoriadnych hitov a piesní hudobných legiend, ktoré ich inšpirovali. Až 60-členný koncertný orchester BBC a dynamická rocková kapela spolu s hviezdnymi spevákmi predvedú piesne od Jimiho Hendrixa, Led Zeppelina, Arethy Franklinovej, Johna Lennona a ďalších. Spolu so skupinou Queen oživia legendárne vystúpenie na Live Aid zo štadiónu Wembley v roku 1985.

Moderátorom je Tony Hadley, popredný spevák kultovej skupiny Spandau Ballet z 80. rokov. Hadley zároveň vzdá hold Queenovi, ktorý prepožičal svoj úžasný hlas jednému z ich najznámejších hitov.

Tony Vincent, hviezda muzikálu Queen We Will Rock You, spolu s poprednými spevákmi ako Vanessou Haynesovou, Rachael Woodingovou, Ashtonom Jonesom, Timom Howarom a vokálnou skupinou Capital Voices, predstavia ohromujúcu škálu hitov skupiny Queen vrátane skupiny Killer Queen – Somebody To Love, Don’t Stop Me Now, Under Pressure, We Are the Champions, Bohemian Rhapsody a ďalšie!

It’s a Kind of Magic- The Queen Story sa opäť organizuje v prísnom súlade s platnými protokolmi COVID-19, čo znamená, že všetci návštevníci musia mať platný očkovací preukaz a budú sedieť v maximálnych skupinách po 6 osôb s bublinami 340 osôb, ktoré budú od seba vzdialené 2 metre.

Maltská medzinárodná letecká šou sa vracia po 3-ročnej absencii

V dňoch 25. a 26. septembra budete môcť po trojročnej prestávke obdivovať úchvatné letecké akrobacie. Už 26. ročník maltskej medzinárodnej leteckej šou Malta International Airshow je ďalším podujatím, ktorým sa Malta lúči s odchádzajúcim letom. Pozdĺž pobrežia zálivu St Paul’s Bay svoje obdivuhodné letecké umenie predvedie až 8 rôznych krajín, pričom statická ukážka sa bude konať na medzinárodnom letisku Malta Airport.  Uvidíte množstvo veľkolepých predstavení, od malých prúdových lietadiel po rýchle nadzvukové prúdové lietadlá,  helikoptéry a národné akrobatické tímy.

Ikonická klasika elektronickej hudby – DJ Pete Tong

Na záver veľkolepej rozlúčky s letom zaznie naživo odvážna a iskrivá klasika elektronickej hudby v podaní tanečného priekopníka a jedného z najznámejších britských DJ –ov, Peteho Tonga. Toto ďalšie z vrcholových podujatí sa odohrá vo Floriane dňa 28. septembra a sľubuje nezabudnuteľný zážitok. DJ Pete Tong spolu s The Heritage Orchestrom (HER_O) a dirigentom Julesom Buckleyom predvedie okrem iného aj svoje hity z posledných troch albumov: Classic House, Ibiza Classics a Chilled Classics.

Ikonický koncert elektronickej hudby bude taktiež organizovaný za podobných podmienok ako v prípade predchádzajúcich podujatí.

Príďte sa rozlúčiť s letom prostredníctvom nezabudnuteľných podujatí na Malte. Viac na visitmalta.com.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom