Rozobrali nás, priznal obranca Marinčin po prehre s Kanadou

MS v hokeji 2016: Kanada - Slovensko 5:0

PETROHRAD 14. mája (WebNoviny.sk) – Proti obhajcom titulu si slovenskí hokejisti na svetovom šampionáte v Rusku takmer neškrtli. Kanaďania im v prvej tretine sobotňajšieho petrohradského duelu B-skupiny povolili iba štyri strely, v poslednej dokonca ešte o jednu menej a suverénne triumfovali 5:0. „Previedli sme taký výkon, na aký s týmto tímom máme,“ podotkol tréner Zdeno Cíger.

Obrazom: Slovensko podľahlo Kanade

Hudáček zneškodnil 28 kanadských streleckých pokusov

Akurát v druhej časti hry Slováci tu a tam vystrčili rožky, mali aj zopár šancí, ale ani raz neprekonali spoľahlivého Cama Talbota. „Kanada od začiatku ‚šliapala‘, vôbec sa jej nemôžeme rovnať. Rozobrali nás, čo je veľmi smutné. Nenachádzam žiadne pozitíva, nič dobré sme neurobili,“ tvrdil do mikrofónu RTVS obranca Martin Marinčin.

Prehra zväčša býva v športovom živote zlý výsledok, nech je favorit akokoľvek jasný. „Aj futbalisti chcú vyhrať s Brazíliou,“ pripomenul gólman Július Hudáček, ktorý zneškodnil 28 kanadských streleckých pokusov. „Proti takémuto tímu môžete uspieť, ak brankár podá nadživotný výkon a hrá sa s vami šťastie. Kanaďania sú veľmi rýchli, na každej pozícii majú hráča, ktorý asi fakt nemá slabinu. Môžu si po celý čas dovoliť napádať dvoma hokejistami. To je tá kvalita, nemali slabšiu chvíľku. Boli aj pozitíva, ale len veľmi málo. Mali sme zopár šancí. Škoda, že nám to nepadlo v druhej tretine.“

Bokroš vypichol hru v početnej nevýhode

Z tej hŕstky pozitív, ktoré pre slovenskú stranu priniesol sobotňajší duel v Športovom paláci Jubilejnyj, vypichol v štúdiu RTVS asistent trénera Ernest Bokroš hru v početnej nevýhode. „Hrali sme šesť oslaboviek a inkasovali sme iba raz. Hráči sa snažili, chceli ukázať, že hokej vedia hrať, ale sila kanadského mužstva bola dnes obrovská. V útoku sme sa vôbec nedokázali presadiť. Iba snaha nestačí, potrebujeme aj kvalitu.“

Po piatich vystúpeniach petrohradskej B-skupiny majú Slováci stále na konte šesť bodov a po sérii troch prehier na nich v nedeľu od 19.15 h SELČ čakajú Fíni. „Veľmi ťažký súper. Máme poslednú šancu urobiť krok smerom k štvrťfinále, čo aj chceme,“ neskladá ešte zbrane Július Hudáček. „Musíme premieňať šance, ktorých nie je veľa. Fínov nesmieme nechať korčuľovať s pukom, v tomto sú možno ešte silnejší než Kanada,“ pripomína Marek Viedenský.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.
Tipos

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ernest BokrošJúlius HudáčekMarek ViedenskýMartin MarinčinZdeno Cíger
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia