Rozpočet ÚDZS nepokryje jeho základnú prioritu

Richard Demovič
Richard Demovič Foto: SITA

BRATISLAVA 12. augusta (WEBNOVINY) – Navrhovaný rozpočet Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) na rok 2011 a ďalšie roky nepokryje kvôli zníženiu kapitálových výdavkov v plnej miere jeho základnú prioritu. Tou je vybudovanie takého informačného systému, ktorý vytvorí predpoklady pre plnohodnotné zapojenie do projektu elektronického zdravotníctva. Vyplýva to z návrhu rozpočtu úradu, ktorým by sa v blízkej budúcnosti mala zaoberať vláda.

Celkové príjmy úradu pre dohľad sa v roku 2011 rozpočtujú vo výške 33,005 mil. eur. Zahŕňajú aj zostatok prostriedkov z uplynulých rokov na úrovni 15,924 mil. eur. Ide o príspevok zdravotných poisťovní splatný krátko pred koncom predchádzajúceho roka. Celkové výdavky by na budúci rok mali prekročiť 16,905 mil. eur. Úrad by tak mal hospodáriť zo ziskom 16,1 mil. eur, po vylúčení zostatku však iba so ziskom 176 tis. eur.

Počnúc nasledujúcim rokom sa pritom podľa materiálu uvažuje so zmenou financovania činnosti úradu. Tá spočíva v nahradení príspevku od poisťovní transferom zo štátneho rozpočtu.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou