Rozprávka Sloveniek pokračuje, medzi elitou budú aj o rok

Hokejistky Slovenska

WINTERTHUR 24. apríla (WEBNOVINY) – Hokejová rozprávka ženskej reprezentácie Slovenska pokračuje. Slovenky sa zachránili medzi najlepšou svetovou osmičkou aj pre majstrovstvá sveta 2012, keď zvládli i nedeľňajší druhý duel o záchranu s Kazachstanom a zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch.

Slovenské hokejistky zdolali svoje súperky aj v piatok 1:0 a vyhrali sériu o udržanie sa 2:0 na zápasy. O slovenskom víťazstve rozhodla skvelá brankárka Zuzana Tomčíková a v nájazdoch úspešná exekútorka Martina Veličková.

Slovenky odohrali s Kazaškami opäť vyrovnaný duel. V prvej tretine bola aktivita na hokejkách hráčok Kazachstanu. V 11. min prekonala opäť výbornú Zuzanu Tomčíkovú Galina Šuová. Slovenky od druhej tretiny prevzali iniciatívu, ale cez pozornú defenzívu súpera sa dlho nedokázali presadiť. Zverenkám Miroslava Karafiáta nevychádzali ani početné výhody. V tretej tretine však práve v presilovke prekonala Dariu Obydenovovú v bránke súperiek Iveta Karafiátová a vyrovnala. V závere sa ani jednému tímu nepodarilo rozhodnúť. Víťaza neurčilo ani predĺženie, nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých potvrdila príslušnosť Slovenska medzi elitou Veličková. Slovenky tak skončia na šampionáte na konečnom 7. mieste.

Výsledok – o záchranu (Winterthur):

Kazachstan – Slovensko 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1) – konečný výsledok série: 0:2, Slovensko sa zachránilo medzi elitou

Góly: 11. Šuová (Sviridovová, Štelmajsterová) – 54. Karafiátová (Matejová), rozhodujúci sam. nájazd Veličková

Vylúčené: 6:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sipilová (Fín.) – Schipperová-Poeterayová (Hol.), Tauriainenová (Fín.)

Zostava SR: Tomčíková – Karafiátová, Kežmarská, Brémová, Matejová, Országhová, Gajdošová, Vargová – Kapustová, Čulíková, Čupková – Jurčová, Veličková, Pravlíková – Herichová, Džurňáková, Gápová – Miháliková, Sroková.

Konečné poradie na 5. – 8. mieste: 5. Švédsko, 6. Švajčiarsko, 7. Slovensko, 8. Kazachstan