Rumunka Halepová zničila Hantuchovú, vypadla aj Cibulková

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová Foto: SITA/AP

NEW HAVEN 19. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská držiteľka voľnej karty Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie vo dvojhre na tenisovom turnaji WTA New Haven Open at Yale presented by First Niagara v americkom New Havene.

Tridsaťročná popradská rodáčka nestačila v pondelňajšom zápase 1. kola na nenasadenú Rumunsku Simonu Halepovú, ktorej podľahla za 66 minút hladko 2:6, 1:6.

Hantuchová je na tomto podujatí v hre ešte vo štvorhre: po boku Švajčiarky Martiny Hingisovej si zmerajú sily so zimbabwiansko-americkým párom Cara Blacková, Vania Kingová.

Po Hantuchovej skončila svoje účinkovanie vo dvojhre v New Haven Open aj ďalšia Slovenka Dominika Cibulková.

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka prehrala ako ôsma nasadená hráčka v pondelňajšom stretnutí 1. kola s nenasadenou Klárou Zakopalovou z Česka za 116 minút 6:3, 3:6, 3:6. Cibulková, ktorá urobila v zápase desať dvojchýb, síce vyhrala prvý set, ale v ďalších dvoch už ťahala za kratší koniec. Jej súperka premenila hneď prvý mečbal.

V pondelok sa v singli nedarilo ani tretej Slovenke: kvalifikantke Karolíne Schmiedlovej. Osemnásťročná zverenka Milana Martinca v rámci programu NTC prehrala s domácou šestkou „pavúka“ Sloane Stephensovou za 80 minút 4:6, 4:6.