Rus Jelistratov si na olympiáde v Pjongčangu zavaril, prešetrujú jeho vyhlásenia

Semion Jelistratov
Semion Jelistratov. Foto: archívne, SITA/AP.

PJONGČANG 11. februára (WebNoviny.sk) – Medzinárodný olympijský výbor (MOV) preskúma vyjadrenia ruského rýchlokorčuliara na krátkej dráhe Semiona Jelistratova po sobotňajšom finále mužov na 1500 m na zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

Dvadsaťsedemročný pretekár po zisku bronzovej medaily povedal, že svoj úspech venuje všetkým krajanom, ktorých nepustili do Kórey. MOV má podozrenie, že jeho preslov mohol porušiť pravidlá hnutia.

Prelink

Rusko prišlo o možnosť zúčastniť sa na tohtoročných ZOH v dôsledku štátom podporovaného dopingu počas Hier v Soči pred štyrmi rokmi. MOV však povolil niektorým tamojším športovcom predstaviť sa v Pjongčangu pod neutrálnou vlajkou s označením Olympijskí športovci z Ruska (OŠR). Jelistratov tento krok v sobotu označil za „príliš prísny a nespravodlivý“.

„Monitorujeme správanie Olympijských športovcov z Ruska. Po skončení ZOH predložíme Výkonnému výboru MOV správu. Nebudeme skúmať iba formálne, ale aj materiálne porušenia pravidiel,“ cituje web BBC hovorcu MOV Marka Adamsa. V Pjongčangu súťaží celkovo 169 športovcov s označením OŠR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MOV Medzinárodný olympijský výbor