Rus Jevgenij Kuznecov si zavaril, objavil sa na videu s bielym práškom na stole

Jevgenij Kuznecov, MS v hokeji 2019
Rus Jevgenij Kuznecov počas zápasu na MS v hokeji 2019. Foto: SITA/AP.

WASHINGTON 28. mája (WebNoviny.sk) – Ruský hokejista Jevgenij Kuznecov sa objavil na videu zdieľanom na sociálnej sieti v hotelovej izbe s podozrivým bielym práškom na stole.

Zhromažďujú fakty

Video medzitým zmizlo z obehu, ale bronzového medailistu z práve skončeného svetového šampionátu na Slovensku už začal vyšetrovať jeho zámorský klub Washington Capitals. Hovorca Sergej Kočarov informoval, že momentálne zhromažďujú fakty, preto celú záležitosť nebudú bližšie komentovať.

Video zverejnené na twitteri obsahovalo aj odkaz, že „toto je dôvod, prečo Rusko neuspelo v semifinále na majstrovstvách sveta v Bratislave“.

Znázorňuje Kuznecova, ako sa s niekým rozpráva v pozadí s bielym práškom a americkými dolárovými bankovkami. Dvadsaťsedemročný center druhého útoku Rusov na MS 2019 sa však v 22-sekundovom videu ničoho nedotýka. Hokejista poskytol vysvetľujúce stanovisko pre ruský Sport Express.

Hotelová izba v Las Vegas

Video bolo podľa Kuznecova natočené už v roku 2018 v Las Vegas po triumfe Capitals nad Golden Knights v Stanleyho pohári.

Kuznecov priznáva, že sa po zápase ocitol v kamarátovej hotelovej izbe, kde videl drogy a tiež neznáme ženy, ktoré tam zavolal jeho priateľ. Potom však izbu opustil. „Nikdy som nebral drogy. Môžem sa kedykoľvek podrobiť testu,“ povedal Kuznecov pre Sport Express.

Vlani počas víťazného play-off bol práve Kuznecov najlepším strelcom Washingtonu s 12 gólmi a celkovo 32 bodmi.

V tejto sezóne NHL sa v dlhodobej časti prezentoval 72 bodmi a v neúspešnom play-off pridal 6 bodov. „Nateraz to nebudeme komentovať. Vieme, že v tíme Capitals spustili vyšetrovanie, ale my potrebujeme viac faktov,“ komentoval „kauzičku“ Kuznecova zástupca komisára NHL Bill Daly.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ruská hokejová reprezentáciaWashington Capitals