Rusi budú môcť lietať vlastnou nízkonákladovkou

Aeroflot
Aeroflot Foto: SITA/AP

MOSKVA 11. októbra (WEBNOVINY) – Ruské aerolínie Aeroflot spustia v budúcom roku nízkonákladovú leteckú spoločnosť, ktorá má mať až o 40 % lacnejšie letenky, než sú súčasné ceny Aeroflotu.

Dobrolet sa najskôr zameria na domáce lety, pričom svoju činnosť začne v budúcom roku a bude lietať do miest ako Petrohrad, Samara a Jekaterinburg. Do roku 2016 chce rozšíriť svoje lety do Kyjeva a Istanbulu.

„Spoločnosť (Dobrolet) … by mala pomôcť našim pasažierom, predovšetkým menej majetným, stať sa mobilnejšími,“ povedal šéf firmy Aeroflot Vitalij Saveliev.

Rast strednej triedy v Rusku zvyšuje dopyt po doprave a štátom kontrolovaná firma Aerolfot tvrdí, že nízkonákladové aerolínie by mohli cenou úspešne konkurovať vlakom v Rusku. Aeroflot investuje počas nasledujúcich dvoch rokov do firmy Dobrolet 100 miliónov USD.

Prvých osem lietadiel bude od spoločnosti Boeing typu 737-800 a firma si ich prenajme. „Trasy, ktoré pre túto spoločnosť plánujú, sú populárnymi miestami v Rusku, preto si myslím, že ak budú ceny o 20 až 40 % nižšie, určite bude po nich dopyt,“ povedala analytička VTB Capital Olga Doronina.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom