Rusi pokračujú na MS v hokeji 2018 ďalším triumfom 7:0, tentokrát rozbili Rakúšanov

Rusko, hokej

KODAŇ 6. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti ruskej reprezentácie zvíťazili nad hráčmi Rakúska jednoznačne 7:0 v nedeľňajšom stretnutí v Kodani v základnej A-skupine na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

„Zborná“ uspela aj vo svojom druhom zápase na tomto svetovom šampionáte, v piatok v prvom dueli zdolala rovnakým výsledkom Francúzov.

Favorizovaní Rusi sa v I. tretine ujali trojgólového vedenia vďaka trom zásahom v rozpätí štyroch minút: presadili sa Michail Grigorenko, Arťom Anisimov a Alexander Barabanov. V druhej dvadsaťminútovke zvýšili hráči „zbornej“ svoj náskok o ďalšie tri góly.

M. Grigorenko si pripísal svoj druhý zásah a okrem neho sa presadili aj Kirill Kaprizov s Maximom Maminom. Konečný výsledok stanovil v 54. min Iľja Michejev.

Najbližší duel čaká Rusov v pondelok o 16.15 h proti Bielorusom, Rakúsko nastúpi v utorok tiež o 16.15 h proti Slovensku.

MS v hokeji 2018 – Dánsko

• nedeľa:

A-skupina

Rakúsko – Rusko 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)
Góly: 10. M. Grigorenko, 12. Anisimov (Bučnevič), 14. Barabanov (Michejev, Jakovlev), 24. M. Grigorenko (Anisimov), 30. Kaprizov (Daciuk, Dadonov), 38. Mamin (Kaprizov), 54. Michejev
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Wehrli (Švaj.) – Lhotský (Čes.), ŠEFČÍK (SR), 9502 divákov