Rusi pomohli Slovákom triumfom nad Švajčiarmi, v dramatickom zápase padlo sedem gólov

Česko - Rusko

KODAŇ 12. mája (WebNoviny.sk) – Ruskí hokejoví reprezentanti zvíťazili nad hráčmi Švajčiarska tesne 4:3 v sobotňajšom stretnutí v Kodani na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

Rusi potvrdili svoje druhé miesto v tabuľke základnej A-skupiny o jeden bod za Švédmi. Švajčiari majú na konte deväť bodov a priebežne sú na poslednom postupovom štvrtom mieste. Jeden z dvojice hlavných arbitrov súboja bol aj Slovák Jozef Kubuš.

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre v úvode druhej časti hry ruský kanonier Kirill Kaprizov. V 27. min odpovedal zásahom v presilovej hre obranca Ramon Untersander. Nerozhodný stav však vydržal iba 72 sekúnd, „zbornú“ poslal znovu do vedenia Jevgenij Dadonov. V závere druhého dejstva zvýšil náskok Ruska v početnej výhode Nikita Nesterov.

V polovici tretej tretiny zdramatizoval záver zápasu útočník Colorada Avalanche Sven Andrighetto. Tri minúty pred koncom za Rusov trafil Michail Grigorenko a jeho zásah sa napokon ukázal ako víťazný, keďže v samom závere v presilovke i hre bez brankára skóroval a stanovil rezultát Gaetan Haas. Švajčiari sa po kontaktnom góle pokúsili vyrovnať znovu bez brankára, ale ďalší puk už za chrbát Vasilija Košečkina nedostali.

Rusov najbližšie čaká v pondelok od 16.15 zápas proti Slovákom, Švajčiari hrajú už v nedeľu od 20.15 proti Švédsku.

MS v hokeji 2018 (A-skupina)

• Kodaň

Rusko – Švajčiarsko 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Góly: 23. Kaprizov (Daciuk, Gusev), 28. Dadonov (Anisimov), 40. Nesterov (Gusev, Daciuk), 57. Grigorenko (Anisimov, Gavrikov) – 27. Untersander (Kukan, Corvi), 52. Andrighetto (T. Meier, Vermin), 59. G. Haas (Andrighetto, Niederreiter)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: KUBUŠ (SR), Schukies (Nem.) – J. Davis (USA), Kilian (Nór.), 12 366 divákov