Rusi stále na víťaznej vlne, Fínov vyprevadili 5:0

Ovečkin

KOLÍN NAD RÝNOM 18. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Ruska si stále udržujú neporaziteľnosť na majstrovstvách sveta v Nemecku. Vo svojom šiestom vystúpení dvojnásobní obhajcovia titulu zdolali v Kolíne v súboji o prvenstvo v E-skupine Fínsko 5:0 a vo štvrťfinále budú mať šancu vrátiť Kanade potupnú štvrťfinálovú prehru s olympijského turnaja vo Vancouveri. „Suomi“ sa stretne v zápase o postup do medailových bojov s Českom.

V prvej tretine zvonili najskôr na oboch stranách žŕdky. V 17. min však dostal Rusov do vedenia v presilovej hre Sergej Fiodorov. Stretnutie sa definitívne zlomilo v prospech „zbornej“ v druhej tretine, keď najprv využil v 34. min ďalšiu presilovku Malkin a o 10 sekúnd pridal tretí gól Kuľomin. V záverečnej tretine Rusi prvými dvoma strelami medzi Vehanenove žrde zvýšili Jemelinom a Afinogenovom už na hrozivých 5:0 a stretnutie dohrali v exhibičnom tempe.

Výsledok:

E-skupina (Kolín nad Rýnom):

Rusko – Fínsko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 17. S. Fiodorov (Siomin, Ovečkin), 34. Malkin (Kovľčuk, Gončar), 35. Kuľomin (Afinogenov, Anisimov), 43. Jemelin (Kovaľčuk), 43. Afinogenov (Kulikov)

Vylúčení: 11:11 na 2 min, navyše: J. Jokkinen (Fín.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Looker (USA), Muylaert (Kan.) – Kalivida (ČR), Wehrli (Švajč.), 11 687 divákov

Rusko: Varlamov – Kornejev, Grebeškov, Kalinin, Gončar, Nikulin, Jemelin, Aťušov, Kulikov – Siomin, S. Fiodorov, Ovečkin – Malkin, Daciuk, Kovaľčuk – Tereščenko, Frolov, Viktor Kozlov – Afinogenov, Kuľomin, Anisimov

Fínsko: Vehanen – Heitanen, Puistola, Niskala, Vatanen, Mäenpää, Jaakola – Miettinen, Immonen, J. Jokinen – S. Kapanen, Kontiola, Aaltonen – Hytönen, Korpikoski, Pihlström – Hahl, Santala, Komarov – Lehtera, Osala