Rusi veľvyslanectvo v Líbyi ubránili, útočníci strhli vlajku

Tripolis
Rusom sa podarilo útok militantov na ich veľvyslanectvo v Líbyi odraziť. Foto: youtube.com

TRIPOLIS/MOSKVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Ruské veľvyslanectvo v líbyjskom hlavnom meste Tripolis sa v stredu dostalo pod paľbu a skupina útočníkov sa snažila preniknúť na jeho pozemok, informovalo ruské ministerstvo zahraničia.

Ochrankári vypálili výstrely, aby rozohnali asi 60 osôb blížiacich sa k ambasáde. Pokus o vstúpenie do budovy odrazili a podľa ministerstva nik neutrpel zranenia.

„Útočníci začali strieľať a strhli ruskú vlajku,“ uviedla agentúra Itar Tass. Pracovníkov ambasády preventívne odviezli na letisko. Po incidente je už situácia údajne pokojná.

V minulosti došlo už k viacerým útokom militantných skupín na zahraničné diplomatické zastúpenia v Líbyi. Militanti napojení na al-Kájdu napadli 11. septembra 2012 americkú ambasádu v Bengází, pričom zabili veľvyslanca Christophera Stevensa a troch ďalších Američanov.

Video: Zábery z miesta udalosti v Tripolise

https://youtube.com/watch?v=zo03hGn2Drk

Líbyjské bezpečnostné zdroje však uvádzajú, že tentoraz útok pravdepodobne nesúvisí so žiadnou ozbrojenou skupinou. Podľa ich údajov dav nahnevala utorková vražda Líbyjčana ruskou ženou. Tá ako dôvod uviedla, že jej obeť podporovala povstanie proti bývalému lídrovi Muammarovi Kaddáfímu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom