Rusi vydali prvú správu o havárii lietadla FlyDubai

Havária lietadla spoločnosti flydubai v Rusku
Príčina havárie nie je známa, zaviniť ju podľa médií mohla slabá viditeľnosť a zlé poveternostné podmienky. Rostov nad Donom, 19. marec 2016. Foto: SITA/AP

Moskva 8. apríla (WebNoviny.sk) – Ruský úrad pre civilné letectvo vydal svoju prvú správu o marcovej havárii lietadla spoločnosti FlyDubai na letisku pri meste Rostov na Done v juhozápadnom Rusku. Informuje o tom agentúra AP s tým, že správa odhaľuje možné príčiny náhleho zrútenia tohto stroja, pri ktorom zahynulo 62 ľudí.

V správe Medzištátneho leteckého výboru (MAK) sa uvádza, že lietadlo vystúpilo do výšky 900 metrov, kde došlo k náhlemu otočeniu výškoviek lietadla tak, že začalo strmo klesať nadol. Stalo sa tak po druhom neúspešnom pristátí počas silného nárazového vetra.

Následné snahy posádky lietadla nemohli zabrániť kolízii lietadla so zemou,“ píše sa v citovanom dokumente. Boeing 737-800 podľa neho vrazil do zeme pod 50-stupňovým uhlom v 600-kilometrovej rýchlosti.

Komisia zároveň doplnila, že na vyšetrovaní príčin havárie, ku ktorej došlo 19. marca v prístavnom meste Rostov na Done, spolupracujú s pilotmi z Ruska, Spojených štátov a Spojených arabských emirátov.

Výkonný riaditeľ nizkonákladovej leteckej spoločnosti FlyDubai Ghajs al-Ghajs potvrdil, že jeho spoločnosť bola o prvých záveroch vyšetrovania informovaná.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie flydubai