Rusi zničili Američanov, vicemajstri sveta stále nemajú bod

Švajčiarsko - Bielorusko
Hokejisti Švajčiarska prehrali svoj tretí zápas. Foto: SITA/AP

MINSK 12. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Švajčiarska prehrali v bieloruskom Minsku aj svoj tretí zápas na 78. majstrovstvách sveta. V pondelňajšom popoludňajšom vystúpení v B-skupine podľahli domácim Bielorusom 3:4.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Zverenci Seana Simpsona v I. tretine otočili z 0:1 na 2:1, neskôr na vyrovnávajúci gól Stasa odpovedal Froideveaux, no S. Kosticyn a Grabovskij zariadili tri body pre hostiteľov šampionátu. Švajčiarom, úradujúcim vicemajstrom sveta, sa výrazne vzdialil postup do štvrťfinále, keď ešte nezískali ani bod.

Obrazom: Pondelňajšie zápasy na MS v hokeji

Hokejisti Ruska majú aj po svojom treťom vystúpení v základnej B-skupine plný počet bodov, v pondelok prekonali Američanov presvedčivo 6:1. Zámorský tím sa relatívne vrátil do diania, keď v 21. znížil na 1:3, lenže do konca druhej tretiny inkasoval ďalšie tri góly a bolo vymaľované. Výmena brankára Tima Thomasa Davidom Leggiom v 32. min za stavu 1:5 bola skôr rezignovaným krokom, než impulzom na prípadné ohrozenie súpera.

„Zborná“ sa v tejto skorej fáze šampionátu revanšovala za debakel 3:8, ktorý utrpela vlani vo štvrťfinále na rovnakom podujatí vo fínskych Helsinkách. Navyše, dosiahla satisfakciu aj za nezdar 2:3 po samostatných nájazdoch zo základnej skupiny na februárových ZOH v Soči. Tím Spojených štátov amerických predtým v Minsku dosiahol dve víťazstvá a stále tiež smeruje do štvrťfinále.

Výsledky – B-skupina (Minsk Arena):

Švajčiarsko – Bielorusko 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Góly: 7. Y. Weber (Brunner, Josi), 18. Schäpi, 44. Froideveaux (Seger) – 6. S. Kosticyn, 24. Stas (Korobov, Platt), 50. S. Kosticyn (Kaľužnyj, Grabovskij), 58. Grabovskij

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Fraňo (ČR), Piechaczek (Nem.) – Kilian (Nór.), Schreder (Nem.), 13 207 divákov

Rusko – USA 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)

Góly: 7. Kuľomin (J. Medvedev, Anisimov), 19. Ovečkin (tr. str.), 21. Tichonov (Ovečkin, Plotnikov), 30. Kuznecov (Dadonov), 32. Plotnikov (Tichonov), 39. Tichonov (Ovečkin) – 21. Abdelkader (Petry)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek, Šindler (obaja ČR) – Carlson (Kan.), Dehaen (Fr.)

8. Švajčiarsko 3 0 0 0 3 5:12 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.