Ruská vláda zakázala občanom fajčiť na ich vlastných balkónoch, za zapálenie cigarety bude hroziť pokuta

Fajčenie, cigarety
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Ruská vláda zakázala občanom plošne fajčenie na balkónoch. Za zapálenie si cigarety na vlastnom balkóne bude od 1. októbra hroziť pokuta vo výške tritisíc rubľov (v prepočte zhruba 42 eur).

Zákaz otvoreného ohňa

Ruské médiá doteraz uvádzali, že strach občanov zo zákazu fajčenia na balkónoch je neoprávnený, keďže nové nariadenie ministerstva pre výnimočné situácie o zákaze otvoreného ohňa na balkónoch viacposchodových budov sa cigariet v skutočnosti netýka.

Nakoniec sa však týka, čo v piatok potvrdilo aj samotné ministerstvo, keď uviedlo, že otvoreným ohňom sa myslí aj plameň zapaľovača a horiaca cigareta.

Absurdný zákaz

„Načo sú nám balkóny, keď na nich nemôžeme fajčiť?“ zhŕňa pocit mnohých Rusov titulok článku na populárnej ruskej webstránke TJournal. „Zakazovať ľuďom fajčiť na ich vlastných balkónoch je absurdné. Vláda jednoducho zakázala ľuďom používať ich vlastný majetok,“ píše autor článku.

„Ruské mestá pozostávajú prevažne z panelákov a práve balkóny sú miestom, kde ľudia, keď sú doma, chodia fajčiť. Asi sa im nebude veľmi chcieť obliekať sa a ísť dole výťahom, aby si dali jednu krátku cigaretu,“ komentuje nové nariadenie ruskej vlády britská BBC.

V Rusku ľuďom zakázali fajčiť na balkónoch. Privítali by ste rovnaké opatrenie aj na Slovensku?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom