Ruskí atléti sa odvolali proti dištancu od arbitrážneho súdu, prišli o cenné kovy

Ivan Uchov
Ruský výškar Ivan Uchov. Foto: archívne, SITA/Branislav Račko

MOSKVA 23. februára (WebNoviny.sk) – Päť ruských atlétov vrátane bývalého olympijského šampióna v skoku do výšky Ivana Uchova sa odvolalo proti dištancu zo strany Športového arbitrážneho súdu (CAS), pre ktorý prišli o cenné kovy.

Hovorkyňa Ruskej atletickej federácie Natalia Jucharevová povedala pre agentúru AP, že odvolanie okrem Uchova podali aj majsterka sveta v skoku o žrdi Svetlana Školinová, Ľukman Adams, Jekaterina Galická a Julia Kondaková.

Pätica figuruje v zozname 12 ruských športovcov, ktorým CAS uložila tresty za užívanie anabolických steroidov v čase pred olympijskými hrami 2012 v Londýne ako aj počas majstrovstiev sveta 2013 v Moskve. Uchov tým pádom prišiel o zlato z OH, Školinová o titul svetovej šampiónky a Adamsovi odobrali zlato v trojskoku z halových MS 2014.

Vyrieknutie rozsudku zo strany CAS potvrdilo dlhodobé tvrdenia bývalého riaditeľa laboratória v Moskve Grigorija Rodčenkova, ktorý prezradil, že ruská vláda počas zimných olympijských hier v Soči 2014 úmyselne kryla doping domácich pretekárov. Rodčenkov sa v súčasnosti skrýva v USA pod ochranou federálnych úradov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom